ВІДЕОФЕЙК: У Парижі намалювали графіті з зображенням Зеленського та написом «канібал»

ВІДЕОФЕЙК: У Парижі намалювали графіті з зображенням Зеленського та написом «канібал»

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
113

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандистські канали поширюють новину, що в Парижі на стіні будинку нібито намалювали мурал із зображенням Володимира Зеленського в образі канібала, який їсть відірвану ногу солдата. Також про це нібито написало французьке медіа Le Point.

Утім, це — відеофейк. На сайті видання немає інформації про таку публікацію. Також про мурал пишуть лише проросійські медіа та телеграм-канали.

Скриншот допису

На відео видно вивіску індійського ресторану та вказівник міста та комуни Монтрей, що є східним передмістям Парижу. За цими ознаками нам вдалося встановити геолокацію місця зйомки фейку.

Зліва — скриншот із фейкового відео, справа — скриншот із Google Maps із місця зйомки фейку

У пості пропагандисти посилаються на відповідну новину, яка нібито зʼявилася у французькому ЗМІ Le Point. Однак такої новини немає на сайті, фейсбуці, твіттері та інстаграмі медіа.

Новину про мурал нібито написав кореспондент Le Point на імʼя Жан-Ноель Лессар (Jean-Noël Lessard). Проте ми не знайшли згадок про цього журналіста на сайті ЗМІ. Також про цей мурал не пишуть французькі та світові медіа, лише російські ЗМІ та телеграм-канали.

Незалежні фактчекери з агенції AFP Fact Check звʼязалися з декількома місцевими жителями, які підтвердили, що такого муралу не існує. Видання Le Point також підтвердило, що воно не публікувало подібної статті, а журналіст Жан-Ноель Лессар не працює в їхньому медіа.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний