ВІДЕОФЕЙК: У США студента виключили з університету за виконання пісні про путіна

ВІДЕОФЕЙК: У США студента виключили з університету за виконання пісні про путіна

23 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
325

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у США студента виключили з університету Флориди через те, що він російською мовою публічно виконав пісню про владіміра путіна. У відео додають лист про відрахування. 

Утім, це відеофейк. Аудіо у ролику змінене – в оригінальному відео чоловік виконує іншу пісню, до того ж не російською мовою. Лист про відрахування з університету підробили.

Скриншот публікації

За фразою «Did a brave thing at Campus Square today», що показана на відео, ми знайшли оригінальний ролик у тіктоці. У ньому чоловік виконує іншу пісню, не російською мовою, а відео не містить згадок про відрахування з університету. 

У тегах до відео співак зокрема зазначив наступні: «South African singer», «University of Johannesburg» і «UJ student». Тобто найімовірніше він є студентом Йоганнесбурзького університету, що знаходиться у Південній Африці. 

Окрім цього, у відео чоловік зазначив, що виконував пісню біля Campus Square. Пошук у Google Maps показав, що у місті Йоганнесбург є торговий центр із такою ж назвою. Зображення локації, показане у Google Maps, збігається з локацією на відео – на це вказують блакитна та чорна вивіски і надписи на них, чорний залізний паркан та наявність піску на вулиці.

Зліва – фрагмент із відео, справа – скриншот із Google Maps

Тобто про університет Флориди або виключення з нього через виконання пісні взагалі не йдеться. Для підробки листа про відрахування російські пропагандисти використали справжній лист про вступ до університету, який можна знайти у відкритих джерелах. Про це свідчать ідентичні підписи на обох документах.

Зверху – фейковий лист, знизу – справжній лист від університету

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний