ВІДЕОФЕЙК: У центрі Берліна транслюють ролик із закликом не постачати танки в Україну

ВІДЕОФЕЙК: У центрі Берліна транслюють ролик із закликом не постачати танки в Україну

7 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
910

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відеоролик із закликом не постачати танки в Україну, який нібито транслювали у центрі Берліна. На відео зображені два танки і напис «Vielleicht nicht wieder?», що перекладається «Може не потрібно знову?».

Однак це — фейк. Відео створили у графічному редакторі, у центрі Берліна не показували такий ролик.

Скриншот допису

Цей фейк вже спростували незалежні німецькі фактчекери з проєкту Correctiv

Цей рекламний екран справді розміщений у Берліні, ліворуч на відео видно Меморіальну церкву кайзера Вільгельма. Вона розташована на бульварі Курфюрстендамм. 

Панорама бульвару Курфюрстендамм: праворуч будівля з екраном, яку демонструють у відео, позаду неї ліворуч — церква, яку теж видно на відео. Джерело: Google Maps

Фактчекери з Correctiv звʼязались із власником екрану, на якому нібито демонстрували це відео. Представник компанії Limes повідомив, що на цьому екрані не показували такий ролик. 

Крім того, у відображенні на асфальті під рекламним екраном кольори відрізняються від тих, що у відео. Наприклад, на початку відео видно червоний та зелений колір, тоді як на ролику про танки цих кольорів немає. Це вказує на те, що відео відредагували.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний