ВІДЕОФЕЙК: У центрі Нью-Йорка з'явився банер про те, що гроші американців не витрачатимуть на Україну

ВІДЕОФЕЙК: У центрі Нью-Йорка з’явився банер про те, що гроші американців не витрачатимуть на Україну

19 Листопада 2024
FacebookTwitterTelegram
168

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео білборда у Нью-Йорку, на якому нібито розмістили напис «Вітаємо мільйони американських громадян з тим фактом, що мільярди їхніх доларів тепер не будуть витрачені на допомогу Україні». Запис опублікував у своїй інстаграм-сторіз американський телеканал CNN.

Утім, це — відеофейк. На білборді не транслювали таке відео, і CNN не публікувало цю інстаграм-сторіз.

Скриншот допису

Пропагандисти вдають, нібито відео опублікувало CNN. Утім, усі справжні інстаграм-сторіз CNN мають однаковий формат оформлення: заголовок жирним шрифтом, за потреби короткий переказ новини під заголовком, титульне фото новини та посилання на офіційний сайт телеканалу, де користувачі можуть ознайомитися з повною версією матеріалу. У відео фейкоробів цей формат не дотриманий. 

Зразки оформлення інстаграм-сторіз телеканалу CNN

З оголошення на іншому білборді та вивіски з магазину вдалося визначити, де саме у Нью-Йорку нібито знаходиться ця реклама. Білборд розміщений над магазином сувенірів Grand Slam New York на Таймc-cквер.

Зліва — білборд з пропагандистського відео, справа — скриншот з допису пропагандистів

За допомогою вебкамери на будівлі навпроти магазину ми перевірили, що зараз на цьому білборді не транслюють відео, що поширюють у дописах. Реклама магазину Grand Slam також відрізняється від тієї, що на відео фейкоробів, і її транслюють одразу на двох банерах, а не тільки на верхньому.

Скриншот з вебкамери навпроти магазину Grand Slam

На відео пропагандистів можна побачити білборд з надписом «Рак не є зіркою моєї історії», на якому зображено генеральну директорку медіакомпанії MaleRoom Мінді Каплан. З 1 жовтня 2024 року вона запустила ініціативу «Мільйон мамографій» до Всесвітнього місяця боротьби з раком молочної залози. Зараз цю рекламу вже не транслюють. Отже, для створення підробки фейкороби використали старі відео.

Раніше ми вже спростовували схожий фейк, нібито на Таймс-сквер з’явився банер про набір на службу за контрактом в російську армію. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний