ВІДЕОФЕЙК: У Європі рекламують горілку «Путінка»

ВІДЕОФЕЙК: У Європі рекламують горілку «Путінка»

30 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
873

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито рекламний ролик горілки «Путінка». Автори публікації зазначають, що цю рекламу показують у Європі, та додають, ніби без президента рф на Заході навіть Різдво відсвяткувати не можуть.

Утім, це відео відредагували.

Ввівши в пошуковику рекламне гасло «Experience the magic of the holidays», яке вказане наприкінці ролика, ми знайшли оригінальне відео. Це реклама природної джерельної води від торговельної марки Icelandic Glacial, опублікована на сайті виробника у 2016 році.

Скриншот із відео, яке поширюють у мережі; 2. Скриншот із оригінального відео

У дописі під рекламним роликом фінської компанії вказано: «Нові Клауси, Брок О’Херн та Іскра Лоуренс (актори у відео — ред.), приїжджають до міста, і все, що потрібно для того, щоб викликати їх, — це спробувати найцінніший природний ресурс Ісландії». У 2017 році Icelandic Glacial опублікувало ще одну новорічну рекламу з тими ж акторами. Пізніше нові відео у цій тематиці на сайті виробника та у соцмережах не з`являлися.

Компанія ніколи не рекламувала алкогольні напої. До того ж оригінальна пляшка російської горілки «Путінка», яку з 2003 року виробляють на російському заводі «Кристалл», має інший дизайн та форму.

Фото горілки «Путінка»

У квітні ЄС ухвалив п`ятий пакет санкцій проти росії. Згідно з ним, ввезення з росії міцного алкоголю заборонено. Хоча Ісландія не є членом ЄС, країна з 2014 року підтримує санкції проти російської агресії. Із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну політика країни не змінилася. Так, уряд Ісландії приєднався до п`яти пакетів санкцій ЄС проти рф.

Раніше ми спростовували інформацію, нібито кафе в Берліні випустило рекламу, у якій відвідувачі виголошують тост за путіна.

Застереження

Авторы не работают, не консультируют, не владеют акциями и не получают финансирования от компании или организации, которая бы имела пользу от этой статьи, а также никоим образом с ними не связаны