ВІДЕОФЕЙК: Україна закликає заборонити грати в «Тетріс»

ВІДЕОФЕЙК: Україна закликає заборонити грати в «Тетріс»

18 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
493

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео французького видання 20 minutes та заявляють, нібито у Франції розглядають варіант заборони гри «Тетріс» на запит українців. Останні начебто вважають, що «Тетріс» створив громадянин колишнього СРСР, тож кожен гравець підтримує росію.

Це — відеофейк. Французьке видання не публікувало такого відео, а сам запис містить ознаки монтажу.

Скриншот допису

Нам не вдалося знайти жодного схожого відео про «Тетріс» на офіційному сайті видання 20 minutes або на сторінках у соціальних мережах. Зворотний пошук у Google Images показав, що обкладинку із грою «Тетріс» використовували різні іноземні медіа та сайти у своїх статтях та рекламі. До того ж відео містить ознаки монтажу, адже зроблене з різних кадрів, зокрема відео з війни в Україні.

«Тетріс» — відеогра, яку справді в 1984 році створив радянський програміст Олексій Пажитнов. Він також працював в Академії наук СРСР.  Із 1991 року  Пажитнов переїхав у США та отримав там громадянство. Також Пажитнов не підтримує вторгнення росії в Україну та називає путіна воєнним злочинцем.

В українському медіапросторі немає повідомлень із закликом нібито заборонити гру через те, що учасники автоматично будуть підтримувати рф. Такими заявами пропагандисти лише намагаються посіяти ворожі настрої між українцями та французами.

Раніше ми вже спростовували відеофейки. Наприклад, фейк про те, як нібито під час інтерв’ю німецької депутатки в Берліні на задньому фоні проїхав автобус із надписом «Зеленський — чорна діра». Однак відео відредагували, автобуса з таким написом не фіксували в Берліні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний