ВІДЕОФЕЙК: Українські першокласники крокують у школу під пісню «Мочимо москалів»

ВІДЕОФЕЙК: Українські першокласники крокують у школу під пісню «Мочимо москалів»

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
604

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У російських пропагандистських телеграм-каналах поширюють відео, нібито під час святкування Дня знань в українських школах лунає пісня «Мочимо москалів». Запуск нового ідеологічного предмета «Захист України» нібито має виховувати ненависть до росіян та прищеплювати «неоукраїнську ідеологію». 

Утім, насправді на відео грає зовсім інша музика. А предмет «Захист України» давно є частиною шкільної програми. Він формує у школярів знання для захисту країни та не плекає ненависть до росіян.

Скриншот допису 

За зворотним пошуком у гугл вдалось знайти оригінальне відео, опубліковане 2 вересня 2022 року у тіктоці. Насправді музичним супроводом свята була «Шкільна пісня», в тексті якої відсутнє будь-яке ідеологічне забарвлення. 

Також у публікації згадують нібито новий предмет «Захист України». Насправді ж подібний предмет у шкільній програмі існує давно. Радянська назва «Захист вітчизни» була змінена на «Захист України» ще 26 лютого 2020 року як частина проєкту декомунізації.

У методичних рекомендаціях до викладання предмету «Захист України», затвердженого Міністерством освіти й науки України (МОН) у 2023 році, навчальною метою  є «формування в здобувачів освіти життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту України та дій в умовах надзвичайних ситуацій, а також оборонної свідомості, готовності до національного спротиву, розуміння суспільної значущості військової служби, мотивації до набуття необхідних компетентностей у сфері безпеки й оборони». В офіційному навчальному плані до «Захисту України» також передбачено виключно базову теоретичну та практичну військову підготовку учнів. Відтак, йдеться не про «ненависть до росіян», а про захист себе та своєї країни.

Програма дисципліни оновлюється, проте йдеться виключно про розширення бази практичних навичок школярів. У МОН відзначають: «Навички домедичної допомоги та орієнтування на місцевості стануть у пригоді в походах або якщо трапиться халепа. Знання з мінної безпеки допоможуть правильно поводитися з вибухонебезпечними предметами та вбережуть життя і здоров’я. А навички керування БПЛА використовують відеографи, геодезисти, археологи та ще безліч спеціалістів у професійній діяльності. Усе це — навички, необхідні у повсякденному житті, і це не лише про потреби оборони».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний