ВІДЕОФЕЙК: Українські військові через необережність підірвалися на авіабомбі — відео

ВІДЕОФЕЙК: Українські військові через необережність підірвалися на авіабомбі — відео

29 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
269

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські джерела поширюють відео, де нібито українські військові стоять біля авіабомби. Один з них її торкається, чим провокує вибух.

Це відеофейк. Після вибуху такого снаряда малоймовірно, що пристрій, на який записували відео, міг зберегтись. Ролик відредагували, використавши ефект «explosion» з інстаграму. 

Скриншот допису

На несправжність події передусім вказує те, що це відео взагалі збереглося. Ми можемо побачити, як виглядає вибух КАБ-500, яку знешкоджувала ДСНС України. За кількістю вибухівки бомба відповідає ФАБ-500, що на фейковому відео. Сила вибуху потужна, тому при перебуванні біля неї малоймовірно, що гаджет, на який здійснювали запис, зберігся б, і з нього могли вилучити відео.

Знешкодження КАБ-500

ФАБ-500, якою атакували Харків на початку повномасштабного вторгнення

Зверху — ФАБ-500 зі встановленим модулем планування і корекції. Знизу — бомба на відео

За зворотним пошуком по кадру вибуху можна знайти інші відео, які мають такий самий ефект вибуху. Так ми встановили, що ролик відредагований. Для цього використали ефект «explosion». Він доступний для всіх інстаграм-користувачів з телефону.

Зліва — відео з ефектом «explosion». Справа — фейковий ролик

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний