ВІДЕОФЕЙК: Український біженець у Німеччині на номерах будинків малював нацистську символіку «14/88»

ВІДЕОФЕЙК: Український біженець у Німеччині на номерах будинків малював нацистську символіку «14/88»

26 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
261

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео нібито європейського медіа «Euronews». У ньому розповідають про 34-річного українця Петра Бондаренка, якого у Німеччині затримали за те, що він до будинків з номерами «148» дописував цифру «8». Потім він розділяв отримане число символом «/», утворюючи нацистське гасло «14/88». 

Це відеофейк. На це вказують фрагменти відео, зняті у різні пори року, та використання невідповідних документів. Фото «затриманого» зробили ще у 2011 році. Воно жодним чином не стосується українського біженця.

Скриншот допису

На офіційному сайті «Euronews» подібного відео немає, поширюють його лише російські та проросійські джерела. Також у німецьких медіа відсутні новини про українців, які поширюють нацистську символіку.   

У відеофейку помітні неточності. Для прикладу, у ньому використали кадри з різними порами року: на одному з фрагментів люди одягнені тепло, а на деревах немає листя, що не характерне для серпня (у мережі відео з’явилося наприкінці літа). На іншому навпаки, поліціянти мають легкий одяг, а на деревах є зелень. Також документ, який використали для ілюстрації законів Німеччини щодо заборонених символів, насправді належить Австралії.

Кадри з фейкового відео

За зворотним пошуком ми знайшли людину, яку видають за українського біженця Петра Бондаренка. Насправді це фото з сайту «We face painitng», яке опублікували 2011 року. На ньому чоловік демонструє свої татуювання.    

Скриншот сайту

Окрім цього, місце, де має бути розташована остання «8», замальоване. Між «14» та гіпотетичними «88» немає символу «/», як вказано на відео. 

 

Скриншоти відео

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний