ВІДЕОФЕЙК: Українці вкрали у Львові 14 тонн гуманітарної допомоги — Ірина Верещук

ВІДЕОФЕЙК: Українці вкрали у Львові 14 тонн гуманітарної допомоги — Ірина Верещук

27 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
1294

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, у якому міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук говорить про те, що 14 тонн продовольства та медикаментів, зокрема 653 вантажівки у Львові, вкрали росіяни. Також у відео додали слова користувачів, які критикують Верещук та заявляють, що нібито гуманітарну допомогу вкрала місцева влада.

Насправді звернення Ірини Верещук стосувалося розкрадання росіянами гуманітарної допомоги на Запоріжжі. Також пропагандисти поєднали 3 окремі факти, які насправді не пов’язані між собою. 

Скриншот допису

За ключовими словами Ірини Верещук ми знайшли оригінальне відео. 31 березня 2022 року міністерка повідомила, що Україна через «зелений коридор» відправила до тимчасово окупованого Мелітополя 12 автобусів, які мали доставити в місто 14 тонн гуманітарної допомоги. Все це вкрали росіяни. Також росіяни не пускали до окупованого Бердянська українські автобуси для евакуації людей.

Скриншот зі звернення Ірини Верещук 31 березня 2022 року

Окрім цього, пропагандисти вирвали інформацію про 653 вантажівки з повідомлення Державної митної служби. На сторінці відомства зазначають, що впродовж січня-травня 2023 року виявлено 653 випадки, коли територіальні центри комплектування та військові частини не отримали закуплені пластини до бронежилетів, прилади нічного бачення, тепловізори, дрони, автотранспорт тощо.

Також до фейкового відео користувачі додали повідомлення про зловживання гуманітарною допомогою у Львові, про яке раніше писали розслідувачі антикорупційного центру  NGL.media. Зокрема про те, що у Львові зникло близько 10 тисяч тактичних аптечок для ЗСУ від американських волонтерів. У такий спосіб пропагандисти поєднали декілька окремих фактів в один, аби вкотре дискредитувати вище керівництво України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний