ВІДЕОФЕЙК: Ведучі CNN сміються з новини про українських біженців, яких виселили у Франції

ВІДЕОФЕЙК: Ведучі CNN сміються з новини про українських біженців, яких виселили у Франції

12 Грудня 2024
FacebookTwitterTelegram
299

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють новину, буцімто ведучі американського телеканалу CNN сміються з новини про 10 тисяч українських біженців, яких виселили з соціального житла у Франції.

Це — відеофейк. Оригінальний ролик опублікували у 2020 році. Він стосувався різдвяної ялинки в Цинциннаті, штат Огайо. Пропагандисти взяли реальні кадри, додали стрічку новин CNN, стокові світлини та видали відео за справжній новинний репортаж.

Скриншот допису

За ключовими словами ми знайшли оригінальне відео, котре насправді опублікували ще в листопаді 2020 року. Ба більше, у кадрі журналісти не CNN, а каналу LOCAL 12 з американського міста Цинциннаті, штат Огайо. Ведучі Шейла Грей та Боб Герзог розповідали про різдвяну ялинку, яку встановили в центрі міста. Утім, дерево виглядало не зовсім святково, що викликало обговорення ялинки в соцмережах та порівняння її з 2020 роком, коли у світі вирувала пандемія COVID-19.

Крім того, ми не знайшли жодного підтвердження в іноземних медіа щодо виселення з соціального житла 10 тисяч українських біженців у Франції. Про це пишуть лише проросійські джерела. Цієї новини немає ні на сайті CNN, ні на сторінках медіа у фейсбуці, твіттері та інстаграм.

На локальному рівні можуть бути проблеми, але не такого масштабу, як стверджують пропагандисти. Так, у жовтні була новина, що в одному з регіонів Франції біженців просили виїхати з наданого їм житла через скорочення бюджетних витрат. Проте йшлося про близько 600 українців, а не 10 тисяч.

Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на кінець вересня 2024 року у Франції перебувають майже 65 тисяч біженців з України. Українці можуть оформити тимчасовий захист, отримати фінансову та соціальну підтримку, а також житло.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний