ВІДЕОФЕЙК: Відео колони танків у Мангеймі з написом 14/88

ВІДЕОФЕЙК: Відео колони танків у Мангеймі з написом 14/88

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1132

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому нібито зображено колону танків у німецькому місті Мангейм. Стверджують, що на одному з танків вказана нацистська символіка комбінація цифр 14/88. 

Утім на оригінальному відео на танку не написані ці числа. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти поширене відео через зворотний пошук зображення у Google Lens. Серед результатів пошуку є посилання на статтю видання SWR з аналогічним відео.  Це ж відео опубліковано і у виданні News Zone. У статтях йдеться про те, що на відео зображені танки у місті Мангейм, Німеччина у березні 2022 року. 

Ешелони з танками та іншою технікою, зображені на відео, пересувалися у військовому районі Колман. Зауважимо, що Німеччина вперше погодилася надати Україні танки лише 24 січня 2023 року, тому танки на відео не могли постачати в Україну. Також в оригінальному відео немає напису «14/88» на одному з танків. 

Зліва: поширене відео у мережі; справа: оригінальне відео, опубліковане у «News Zone»

Раніше ми спростовували те, що кількість переданих Німеччиною танків Leopard 2A6 (14) та Leopard 1 (88) нібито означає зашифровані символи нацистів. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний