ВІДЕОФЕЙК: Зеленський заявив, що Каспійське море — це територія Білорусі

ВІДЕОФЕЙК: Зеленський заявив, що Каспійське море — це територія Білорусі

26 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
477

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому Володимир Зеленський нібито стверджує, що Каспійське море — це територія Білорусі. У цьому фейковому відео він каже: «Сьогодні я хочу звернутися до громадян Білорусі. Ми всіх вас знайдемо. Кожний з вас буде відповідати за ці удари. І якщо хтось думає, що уникне відповідальності, сказавши, що такий був наказ — ви помиляєтесь. І ви не сховаєтесь ніде — ні на берегах Каспійського моря, над яким запускаються ваші ракети…». 

Насправді відео відредагували: в оригінальному варіанті Зеленський звертається до росіян та каже, що вони запускають ракети з Каспійського моря.

Скриншот допису

Для монтажу автори дописів використали вечірнє звернення Володимира Зеленського від 27 червня 2022 року. З 3 хвилини 45 секунди відео Зеленський звертається до росіян, які відповідальні за запуски ракет по Україні: «По-перше, всі льотчики, диспетчери, техніки та інші люди, які забезпечують запуск ракет Україною, повинні розуміти: ми всіх вас знайдемо. Кожен із вас відповідатиме за ці удари. І якщо хтось думає, що уникне відповідальності, сказавши, що такий був наказ, – ви помиляєтеся. Коли ваші ракети б’ють по житловим будинкам – це воєнні злочини. Суд – ось що на вас усіх чекає. І ви не сховаєтесь ніде: ні на берегах Каспійського моря, над яким запускаються ваші ракети, ні в Білорусі… Ніде».

З 4 хвилини 29 секунди Зеленський звертається до білорусів: «І окремо хочу звернутись сьогодні до громадян Білорусі. До людей – і цивільних, і у погонах. Вас втягують у війну. І навіть активніше, ніж це було у лютому та у весняні місяці. У Кремлі за вас уже все вирішили: ваші життя нічого для них не варті. Але ви не раби та не гарматне м’ясо. Ви не повинні вмирати. І ви в змозі не дати нікому вирішувати за вас, що на вас чекає далі…».  

Отже, змонтоване відео починається зі звернення Зеленського до білорусів та продовжується словами, які були адресовані росіянам.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний