Видавці та розповсюджувачі друкованої продукції в Україні

Видавці та розповсюджувачі друкованої продукції в Україні

Photo: unsplash.com / Li Zhang
7 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
1105

За даними Державного реєстру видавців, виготовлювачів та розповсюджувачів видавничої продукції, станом на 01.05.2024 року в Україні було 8456 суб’єктів, які видають чи розповсюджують відповідну продукцію (ми видалили з реєстру чотирьох, свідоцтва яких анульовані).

Із них чверть – фізичні особи, решта – юрособи (імовірно, не всі з них сьогодні працюють, але в реєстрі це не відображено). 225 засновані різними міністерствами – це друкарні при навчальних закладах, науково-дослідних інститутах або державних підприємствах, підпорядкованих цим міністерствам. 

Як видно з рис. 2, найбільше видавців було зареєстровано на початку 2000х років, а після цього у 2016-2018 роках (останнє може бути пов’язане з релокацією підприємств з окупованих територій). Як показує рис. 3, найбільше суб’єктів із цього реєстру були зайняті видавничою діяльністю. Як правило, один суб’єкт займається більше, ніж одним видом діяльності, а 29% займаються усіма трьома.

За 2019-2023 та січень 2024 року 165 суб’єктів отримали довідку про те, що вони випускають або розповсюджують не менше 50% книжкової продукції українською мовою. Такі підприємства можуть одержати державну підтримку.

Рисунок 1. Кількість видавців, виготовлювачів та розповсюджувачів книжкової продукції

Рисунок 2. Свідоцтва видавців, виготовлювачів та розповсюджувачів видавничої продукції за роком видачі

Рисунок 3. Види діяльності видавців, виготовлювачів та розповсюджувачів видавничої продукції 

Рисунок 4. Отримувачі довідок про випуск та/або розповсюдження  не менше як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою

Примітка. 2024 рік - дані лише за січень

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний