Завершився другий потік курсу «Шукай, як Google, перевіряй, як VoxCheck»

Завершився другий потік курсу «Шукай, як Google, перевіряй, як VoxCheck»

12 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
141

Навчання, обмін досвідом та збільшення ефективності у боротьбі з дезінформацією — у квітні завершився тренінговий курс «Шукай, як Google, перевіряй, як VoxCheck»

Навчання організувала команд VoxCheck у співпраці з Google News Initiative — глобальною програмою Google, місія якої — співпрацювати з журналістами та редакціями, щоб допомогти побудувати найкращі ЗМІ майбутнього. 

Курс складався з двох тренінгових потоків, які відвідали 100 учасників з 82 редакцій. На навчання приїхали медійники з 19 областей України включно з Донецькою, Сумською, Херсонською та Харківською. 

Протягом навчального курсу учасники дізнались: 

  • як влаштований процес фактчекінгу;
  • як працюють фактчекери в Україні та світі;
  • як перевіряти різні типи повідомлення, на які джерела інформації можна посилатися та де шукати інформацію; 
  • якими інструментами закручувати гайки дезінформації;
  • формати, у які найкраще «запаковувати» фактчек-продукти.

Також особливу увагу приділили кібербезпеці, роботі у соцмережах, юридичному захисту журналістської роботи та емоційному захисту медійників. 

Серед тренерів курсу були як аналітики VoxChek так і експерти з ЦЕДЕМ, ГО «Платформа прав людини», Internews Україна. 

Учасники високо оцінили рівень навчання та те, що тренери змогли знайти баланс між теорією та практикою. Багато позитивних відгуків отримали панелі по кібербезпеці, юридичному захисту та протидії професійному вигоранню, ці теми досі не втратили актуальності серед спільноти.

За відгуками медійників, навички, отримані під час тренінгів актуальні не тільки в умовах сьогодення, а й лишаться такими у післявоєнний час. 

«Дякую особливо за юридичні механізми, політику соцмереж та порушену тему емоційного вигорання. Окрім фактчекінгу дійсно ряд доповнили загальний семінар і були корисними для прослуховування, багато чого взяв до роботи на озброєння», — Назарій Вівчарик, відповідальний редактор сайту «Прочерк», м. Черкаси.

«Враження від тренінгу позитивні, якщо не більше… Три дні були і теоретичними, і практичними, а викладені теми різнобічно тісно пов’язувалися з роботою журналіста: від інструментів викривача брехні, його кібербезпеки, до виявлення мови ворожнечі в соцмережах і методів протидії психологічному вигоранню журналіста», — Олесь Пасічний, шеф-редактор ІА «Бізреліз», м.Полтава.

«Дякую вам за тренінг. Дуже класні експерти, все зрозуміло, доступно, цікаво. І надихає займатися фактчекінгом і запроваджувати власні проєкти»,  —  Антоніна Фролова, редакторка ZPRZ.CITY, м.Запоріжжя. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний