Зробимо державне управління кращим | VoxUkraine

Зробимо державне управління кращим

Понад шість років «Вокс Україна» досліджує проблеми, з якими Україна стикається на шляху до модернізації. Ми розвиваємо критичне мислення та економічну грамотність, виступаємо за справжні, а не позірні, ринкові реформи.

Україна та країни Східної Європи мали приблизно однаковий рівень доходів у 1990 році. Зараз доходи у Польщі, Чехії чи країнах Балтії у 3-5 разів вищі, ніж у нас. Чому?

Зрештою все впирається в проблему державного управління. Щодня тисячі людей ухвалюють рішення, від яких залежить доля мільйонів. Ці рішення мають базуватися на даних та наукових дослідженнях, враховувати наслідки для держави в цілому й для кожної суспільної групи.

Можна зібрати доброчесних людей. Але якщо вони ухвалюватимуть рішення на основі неякісних даних, без достатньої компетенції чи на догоду популістичним гаслам, нічого не вийде.

То ж що можемо зробити ми з вами?

Можемо, як раніше, щоразу «підставляти плече» уряду. Але системне рішення — налагодити роботу державної машини. Це не може зробити одна людина — навіть найбільш доброчесна та розумна. Це не можуть зробити й кілька десятків чи навіть кілька тисяч людей. Потрібна робота всього суспільства. Щодня. Крок за кроком.

До держуправління потрібно привертати увагу. Воно має бути на національному та місцевому порядку денному.

Потрібно створювати середовище для обговорення рішень. Якісне, конкуренте, прогресивне, з культурою роботи в інтересах суспільства.

Потрібно аналізувати помилки та не давати політикам їх повторювати. Бо кожен новий уряд обіцяє бути кращим за «попередників». Але наступає на ті самі граблі. Політики мають відповідати за свої слова та дії.

Потрібно брати участь в управлінні державою — кожен на своєму рівні.

Погане управління автівкою створює ризики для життя та здоров'я багатьох людей. У суспільстві це обговорюють та намагаються змінити ситуацію.

Погане управління державою створює ризики життю, здоров’ю та добробуту всіх громадян. Але цю тему в суспільстві майже не підіймають.

Ми віримо, що це можна змінити. Давайте зробимо державне управління кращим! Це в наших з вами руках.

Що ми зробимо

Підтримай кампанію

Завантаж та поширюй ці постери

Про «Вокс Україна»

Ми — незалежна аналітична платформа. Ми допомагаємо Україні рухатися в майбутнє. Наш фокус — економіка, держуправління, суспільні процеси та реформи. Ми не залежимо від політиків та олігархів. Якість наших матеріалів забезпечена редакторським процесом. «Вокс» було засновано у 2014 році топовими українськими економістами — як блог про події в Україні. За цей час ми опублікували понад 6000 статей, які прочитали 15 мільйонів людей. Прочитати про нашу діяльність та команду можна тут.