Зробимо державне управління кращим

Понад шість років «Вокс Україна» досліджує проблеми, з якими Україна стикається на шляху до модернізації. Ми розвиваємо критичне мислення та економічну грамотність, виступаємо за справжні, а не позірні, ринкові реформи.

Україна та країни Східної Європи мали приблизно однаковий рівень доходів у 1990 році. Зараз доходи у Польщі, Чехії чи країнах Балтії у 3-5 разів вищі, ніж у нас. Чому?

Зрештою все впирається в проблему державного управління. Щодня тисячі людей ухвалюють рішення, від яких залежить доля мільйонів. Ці рішення мають базуватися на даних та наукових дослідженнях, враховувати наслідки для держави в цілому й для кожної суспільної групи.

Можна зібрати доброчесних людей. Але якщо вони ухвалюватимуть рішення на основі неякісних даних, без достатньої компетенції чи на догоду популістичним гаслам, нічого не вийде.

То ж що можемо зробити ми з вами?

Можемо, як раніше, щоразу «підставляти плече» уряду. Але системне рішення — налагодити роботу державної машини. Це не може зробити одна людина — навіть найбільш доброчесна та розумна. Це не можуть зробити й кілька десятків чи навіть кілька тисяч людей. Потрібна робота всього суспільства. Щодня. Крок за кроком.

До держуправління потрібно привертати увагу. Воно має бути на національному та місцевому порядку денному.

Потрібно створювати середовище для обговорення рішень. Якісне, конкуренте, прогресивне, з культурою роботи в інтересах суспільства.

Потрібно аналізувати помилки та не давати політикам їх повторювати. Бо кожен новий уряд обіцяє бути кращим за «попередників». Але наступає на ті самі граблі. Політики мають відповідати за свої слова та дії.

Потрібно брати участь в управлінні державою — кожен на своєму рівні.

Погане управління автівкою створює ризики для життя та здоров'я багатьох людей. У суспільстві це обговорюють та намагаються змінити ситуацію.

Погане управління державою створює ризики життю, здоров’ю та добробуту всіх громадян. Але цю тему в суспільстві майже не підіймають.

Ми віримо, що це можна змінити. Давайте зробимо державне управління кращим! Це в наших з вами руках.

«Навіщо нам гарне державне управління? Щоб люди навколо менше нервували, більше усміхались, краще спали. Якісне державне управління робить так, що люди не помічають дороги, планові ремонти і спокійно без бійки пропускають того, кому просто спитати».

Тимофій Брік

професор KSE, член редколегії «Вокс Україна»

«Україні не потрібен новий головнокомандувач. Україні потрібне якісне врядування. Іншими словами, інституції, які забезпечать системне ухвалення якісних рішень у найкращих інтересах України».

Юрій Городніченко

професор Університету Каліфорнії Берклі, дослідник у NBER, голова Міжнародної академічної ради KSE, голова Наглядової ради «Вокс Україна»

«Здорова держава — це оператор суспільних інтересів. Зламана — оператор інтересів окремих каст».

Павло Казарін

український журналіст

«Проблеми потрібно вирішувати на основі достовірних даних і ретельного аналізу, а не чуток чи випадкових емоцій. Якісне державне управління здатне вивести країну на новий рівень розвитку, а звично погане постійно штовхатиме в прірву бідності й залежності».

Олена Білан

Dragon Capital, співголова Ради директорів KSE, членкиня наглядових рад «Вокс Україна» та Центру економічної стратегії

«Якісне держуправління необхідне, щоб українці не помирали передчасно. З початку епідемії Covid-19 забрав в Україні понад 50 тисяч життів. Частину з них — саме через неякісне державне управління».

Борис Давиденко

Головний редактор LIGA.net, член Наглядової ради «Вокс Україна»

Що ми зробимо

#1

Створимо запит на якісні зміни. Розвинемо дискусію про державне управління в Україні через статті, моніторинг реформ, публічні обговорення та конференції.

#2

Проведемо «роботу над помилками». Кожен депутат ВРУ, держслужбовці, мери отримають Настільну книгу з аналізом помилок та історій успіху держуправління в Україні за останні 30 років.

#3

Напишемо і поширимо «Посібник громадянина» — збірку простих і практичних інструкцій про те, як кожен із нас може вплинути на рішення держави чи органів місцевої влади.

Підтримай кампанію

Завантаж та поширюй ці постери

Про «Вокс Україна»

Ми — незалежна аналітична платформа. Ми допомагаємо Україні рухатися в майбутнє. Наш фокус — економіка, держуправління, суспільні процеси та реформи. Ми не залежимо від політиків та олігархів. Якість наших матеріалів забезпечена редакторським процесом.

«Вокс» було засновано у 2014 році топовими українськими економістами — як блог про події в Україні. За цей час ми опублікували понад 6000 статей, які прочитали 15 мільйонів людей. Прочитати про нашу діяльність та команду можна тут.