Звести рахунки: як зміниться боргова політика України внаслідок кризи? Анонс | VoxUkraine

Звести рахунки: як зміниться боргова політика України внаслідок кризи? Анонс

26 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
2157

27 листопада об 11:00 запрошуємо на експертну дискусію про боргову політику України.

Навколо державного боргу України “виросло” багато міфів та маніпуляцій. Деякі політики кажуть, що кожен із українців винен 10 тисяч доларів (що, звісно ж, неправда), дехто просуває думку, що нам потрібен дефолт (що також неправда). 

Водночас державний борг України скоротився з 81% ВВП у 2016 до 50% ВВП наприкінці 2019 року – завдяки реформам, правильній фіскальній та борговій політиці. Це дозволило цього року відреагувати на кризу “класичним” способом – підвищенням державних видатків за рахунок запозичень (очікуваний обсяг державного боргу на кінець 2020 року – 63-65%). Позитивні зміни відбулися й у структурі боргу – частка зовнішнього боргу скоротилася з 66% наприкінці 2015 року до 58% наприкінці 2019 (але виросла до 62% внаслідок кризи). У лютому 2020 року уряд створив Боргове агентство для підвищення ефективності управління державним боргом. Проте через карантин його повноцінний запуск довелося відкласти. 

МВФ очікує значного зростання державного боргу практично в усіх країнах світу внаслідок поточної кризи. Фонд активно кредитує країни, щоб допомогти їм стримати поширення вірусу й водночас не допустити значного зростання бідності. Центральні банки розвинених країн та деяких країн emerging markets не лише знизили практично до нуля процентні ставки, а й активно постачають на ринок ліквідність. Тож умови для запозичень дуже сприятливі.

Чи зможе Україна скористатися цими умовами?

27 листопада об 11:00 запрошуємо на експертну дискусію про боргову політику України.

Розглянемо такі питання:

  1. Як ковід-криза вплинула на виконання Стратегії управління державним боргом на 2019-2022 роки? Чи очікуються зміни Стратегії?
  2. Які інструменти можна задіяти для фінансування дефіциту бюджету поточного та наступного років?
  3. Які кроки допоможуть знизити вартість державного боргу?

Запрошені спікери: 

  • Юрій Буца, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом​
  • Сергій Ніколайчук, голова департаменту макроекономічних досліджень ICU
  • Юрій Шоломицький, керівник Центру макроекономічного моделювання Київської школи економіки
  • Дарина Марчак, керівниця Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки.

Модеруватиме дискусію головна економістка Dragon Capital, членкиня Наглядової ради та Редакційної колегії VoxUkraine Олена Білан.

Подія відбуватиметься з онлайн-трансляцією. Для участі, будь ласка, зареєструйтесь: https://forms.gle/gpj2X63Ch4cNh5Wk8   

Дисклеймер. Захід відбувається в рамках проекту Budget Watchdog, який реалізується за підтримки Уряду Німеччини через проект «Ефективне управління державними фінансами ІІІ», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний