Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У соціальних мережах поширюють фотографію Володимира Зеленського у футболці з нібито значком Української Повстанської Армії (УПА).
Однак це — фейк. Зеленський на фото одягнений у футболку з емблемою Збройних Сил України.
Емблема на футболці Володимира Зеленського належить Збройним Силам України, а її використання затверджене відповідним президентським указом ще в 2006 році.
До того ж оригінальна символіка УПА має зовсім інакший вигляд , аніж на малюнку поруч із фотографією президента.
Нагороди та відзнаки УПА, джерело — Інститут національної пам’яті України
Нагороди УПА. Джерело — Історична правда
Варто зазначити, що не було виявлено жодних документів, які б свідчили про використання УПА власних окремих емблем чи прапорів. У своїй діяльності вони використовували національну українську символіку — синьо-жовтий прапор і тризуб. Також було поширене використання символіки Організації Українських Націоналістів (ОУН) — червоно-чорного прапора та емблеми.
Заголовки журналу “Молодий революціонер”, 1949 рік
Пошук зображення значка поряд із фотографією Зеленського веде на сайт з аукціонами антикваріату Violity. На сторінці аукціону йдеться, що значок був виготовлений після 1991 року, тобто не є оригінальним варіантом значка часів УПА.
Однак у такому оформленні, як на значку поряд з фотографією Зеленського, тризуб використовувався як офіційна емблема ОУН.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний