НЕПРАВДА: Польща активно освоює українські території — Сергій Лавров

НЕПРАВДА: Польща активно освоює українські території — Сергій Лавров

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1637

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 10 червня 2022 року в мережі поширюють заяву міністра закордонних справ рф Сергія Лаврова, що нібито Польща активно освоює українські території та прагне отримати більше впливу, що призведе до втрати суверенітету України. Також він стверджує, що анонсований Володимиром Зеленським закон про особливий статус громадян Польщі в Україні зрівняє поляків з українцями в усьому, крім виборчих прав, а створення Польщею паралельної системи контролю податкової служби України легалізує захоплення України поляками. 

Також у дописах наводять слова члена Держдуми Дмитра Беліка та представниці МЗС Марії Захарової щодо посилення впливу Польщі, торгівлею територіями та подальшої втрати суверенітету України.

Скриншот публікації                                                    Скриншот публікації      

Однак це — неправда. Польща не збирається порушувати суверенітет України. Навпаки, Польша є одним із найбільш послідовних та надійних партнерів України.

22 травня 2022 року Володимир Зеленський анонсував внесення до парламенту законопроєкту про особливий правовий статус громадян Польщі в Україні. Утім, станом на 27 червня текст законопроєкту досі не опублікували, тому його деталі невідомі. Президент України заявив, що новий законопроєкт буде аналогічним польському закону про допомогу громадянам України, який спростив легальне проживання, працевлаштування, навчання, надання медичної допомоги та соціальних гарантій для українських біженців. Отже, йдеться про дзеркальний крок, а не про односторонні поступки України на користь Польщі.

Немає жодних підтверджень того, що Польща створює паралельну системи контролю податкової служби України.

Заяви члена Держдуми Дмитра Беліка та представниці МЗС Марії Захарової щодо посилення впливу Польщі, торгівлею територіями та подальшої втрати суверенітету України також є неправдивими. 23 березня 2022 року Сейм Польщі ухвалив резолюцію, в якій закликає всі держави, що визнають суверенітет, територіальну цілісність та право на самовизначення України, всіма засобами підтримати Україну в умовах збройної агресії росії.

28 квітня прессекретар міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарін спростовував брехню щодо плану Польщі захопити частину України. Він наголосив, що подібні заяви повторюються вже кілька років з метою підриву відносин між Польщею та Україною. 6 травня уряд Польщі укотре заявив, що висловлювання стосовно загарбницьких намірів Польщі є частиною російської пропаганди та дезінформації. 

Польща є партнером України у багатьох сферах. Наприклад, Польща неодноразово стверджувала, що підтримує євроінтеграційний шлях України та допоможе їй стати членом ЄС. 

Польща також прийняла найбільшу кількість біженців з України після російського вторгнення понад 3,5 млн осіб. Біженці отримують податковий ідентифікатор PESEL, що передбачає  доступ до послуг системи соціального страхування, охорони здоров’я та працевлаштування. Його отримали понад 1,1 млн біженців із України. 7 березня 2022 року уряд Польщі ухвалив закон про допомогу біженцям з України, що передбачає права легального перебування, видачу PESEL, соціальної допомоги й доступу до ринку праці.

Із перших днів повномасштабного вторгнення у Польщі за підтримки уряду працює Фонд для надання гуманітарної допомоги Україні. Також допомагають й неурядові організації: Центр міжнародної допомоги, Польська медична місія, Карітас тощо. Гуманітарну допомогу з Польщі пропускають на кордоні без черг за умови оформлення спеціального сертифікату. 

В економічній сфері Польща спростила вимоги до транзиту українського зерна та створила спрощене регулювання перетину кордону продукції рослинного та тваринного походження. 

Уряд Польщі ухвалив рішення в сфері страхування, що передбачає отримання державних гарантій від Польщі для покриття ризиків несплати українськими покупцями поставленої продукції. Зокрема контракти на товари, що входять до критичного імпорту: забезпечення Збройних сил України, відновлення виробництва та діяльності бізнесу.

Щодо оборонної сфери, Польща передала Україні військову техніку на суму близько 7 млрд злотих. Наприклад, 9 червня 2022 року стало відомо, що польські САУ AHS Krab вже передали для потреб ЗСУ.

Раніше ми спростовували фейки, в яких хибно інтерпретують заяву Анджея Дуди щодо відсутності кордонів між Польщею та Україною. Насправді президент Польщі цитував Володимира Зеленського та мав на увазі розвиток політичних, економічних, культурних відносин з Україною, а не її анексію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний