НЕПРАВДА: Президент Польщі натякнув, що незабаром Польща окупує Україну

НЕПРАВДА: Президент Польщі натякнув, що незабаром Польща окупує Україну

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
2085

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють заяву президента Польщі Анджея Дуди про те, що незабаром між Польщею та Україною фактично не буде кордону. Користувачі соцмереж стверджують, що слова президента — це доказ намірів Польщі окупувати українські землі.

Скриншот допису, який поширюють у фейсбуці

Проте заяву польського президента хибно інтерпретують. Насправді він процитував Володимира Зеленського та мав на увазі розвиток політичних, економічних, культурних відносин з Україною, а не її анексію.

Анджей Дуда виступив із цією заявою 3 травня 2022 року. Ось його повна цитата: «Так само, як ми змогли прийняти наших сусідів, я вірю, що ми зможемо запропонувати їм безпечний притулок, щоб коли війна закінчиться, вони змогли повернутися додому, а ми змогли допомогти їм відновити вільну, суверенну та незалежну Україну. Сподіваюся, що протягом десятиліть, і, дасть Бог, упродовж століть Україна буде братньою державою для Республіки Польща. Державою, де, сподіваюся, як пророчо сказав президент Володимир Зеленський, не буде кордону між нами; не буде кордону, ми будемо жити разом на цій землі, відновлюючи та примножуючи наше спільне щастя й силу. Це саме те, що дозволить нам протистояти будь-якій небезпеці, стримувати будь-які напади чи загрози в майбутньому».

Анджей Дуда відверто сказав, що він цитує «пророчі слова Володимира Зеленського». Президент України дійсно висловлював схожі ідеї. Наприклад, у виступі перед Сеймом Польщі 11 березня 2022 року: «Просто вже за один той день, перший день війни, стало ясно й мені, і всім українцям, і, я впевнений, усім полякам… Стало ясно, що між нами, між нашими народами більше немає кордонів. Будь-яких фізичних. Будь-яких історичних. Будь-яких особистих».

Обидва президенти не мали на увазі злиття України та Польщі в одну державу або ж окупацію однієї країни іншою. Після масштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року Польща стала одним із найбільш надійних та послідовних партнерів України: вона прийняла найбільшу кількість біженців з України; підтримала надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС; надала значну військову, економічну, гуманітарну підтримку для подолання наслідків агресії. Польща не висувала територіальні претензії до України та ніколи не заперечувала її суверенітет. 

Раніше ми спростовували фейки про польсько-українські відносини. Нагадуємо,що:

  • карта, яка начебто ілюструє наміри Польщі захопити західні області України, — це ілюстрація пропозицій російського політика Володимира Жириновського , а не офіційна позиція Польщі;
  • не існує наказу Генштабу ЗС Польщі захопити території Волинської та Львівської областей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний