ФЕЙК: Відео з постраждалими киянами від російського удару 10 жовтня — постановка

ФЕЙК: Відео з постраждалими киянами від російського удару 10 жовтня — постановка

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
426

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію, нібито кадри постраждалих від російського удару в центрі столиці — це постановка. У повідомленнях заявляють, що потерпіла жінка на відео — це нібито «акторка», її кров — «фарба». Більш того, постраждала просила сфотографувати себе, щоб відправити повідомлення сестрі з росії, що, на думку користувачів мережі, теж доводить версію про постановку.

Утім, це — неправда, адже росія дійсно завдала удару по цивільних об’єктах у центрі Києва. Наратив про «постановку» рф використовує, аби виправдати свої злочини проти мирного населення України.

Скриншот допису

10 жовтня 2022 року рф завдала масованого ракетного удару по Україні. Зокрема, росіяни поцілили в житлові будинки та об’єкти критичної інфраструктури. Унаслідок ракетної атаки по Україні загинуло 20 осіб.

Також одна з ракет влучила поряд із бізнес-центром «101 Tower» у Києві. Поряд із будівлею військові надавали медичну допомогу постраждалим. Росіяни ж називають це «постановкою», щоб виправдати свої ракетні удари по мирних мешканцях в Україні.

Крім того, є відео та фото, як українські військові та волонтери надають допомогу постраждалим. Постраждала жінка каже, що кров на рушнику та одязі саме її. Тож немає справжніх доказів того, що військові та потерпілі використали кров для «постановки».

Слова жінки з відео, на якому вона попросила сфотографувати її, теж не доводять, що наслідки обстрілів інсценували. Журналісти «ТСН» зустрілися з потерпілою (її ім’я — Олександра Кисельова) 12 жовтня — через 2 дні після обстрілу на її обличчі все ще можна помітити поранення. За її словами, вона попросила сфотографувати її, аби надіслати відео сестрі, яка дійсно проживає в росії та не вірить, що рф скоює злочини.

Також французьке видання Liberation, яке опублікувало фото постраждалої жінки на обкладинці випуску, спростувало російські заяви про «постановку». На місці обстрілу були українські фотографи, які працюють на іноземні ЗМІ. У коментарі виданню Liberation фотографи, які зробили знімок постраждалої жінки, підтвердили, що люди справді отримали осколкові поранення. Також автор фото запевнив, що усі отримані травми та кров були справжніми.

Світова спільнота засудила російські удари. Президент США засудив атаки по цивільній інфраструктурі та пообіцяв, що продовжить надавати Україні допомогу. Воєнні злочини росії засуджують також президент Європейської Ради Шарль Мішель та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Раніше ми вже спростовували фейк про те, що Україна нібито готує «постановки» у Харківській області. Цими заявами росія хоче виправдати справжні вбивства цивільного населення в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний