Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють мапу проєкту демілітаризованої зони між росією та Україною нібито у рамках мирної ініціативи Китайської Народної Республіки (КНР).
Утім, автором мапи є користувач твіттеру, ця мапа — не офіційна позиція КНР.
Скриншот допису
Ми вирішили знайти зображення через зворотний пошук у Google Images. Серед результатів є посилання на відповідь Сергія Стерненка на твіт користувача Zhao DaShuai 无条件爱国. У твіті опублікована аналогічна мапа. Допис цього користувача — перша згадка мапи «проєкту демілітаризованої зони між росією та Україною».
У ланцюжку твітів до допису за 24 лютого користувач пише: «Від надійного китайського внутрішнього джерела я дізнався, що життєздатна демілітаризована зона може бути розміром з усі українські території на схід від річки Дніпро».
Демілітаризована зона — територія, узгоджена між сторонами збройного конфлікту, яка не може бути окупована або використана у військових цілях жодною стороною конфлікту. На такій території:
- евакуюють усіх учасників бойових дій, а також мобільне озброєння та мобільну військову техніку;
- не використовують стаціонарні військові об’єкти чи установи у ворожих цілях;
- місцева влада і населення не можуть здійснювати ворожі дії;
- припиняють будь-яку військову діяльність.
У ланцюжку твітів користувач зазначив, що мапа демілітаризованої зони — його уявлення про мирну ініціативу. Отже, не можна вважати, що створення демілітаризованої зони між рф та Україною — це офіційна пропозиція КНР.
У попередніх дописах користувач описує «мирний план» Китаю — документ під назвою «Позиція Китаю щодо політичного врегулювання української кризи», який містить 12 пунктів. У документі не йдеться про створення демілітаризованої зони.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний