МАНІПУЛЯЦІЯ: Для вагітних жінок в Україні розробили військову форму, аби відправляти тих на передову

МАНІПУЛЯЦІЯ: Для вагітних жінок в Україні розробили військову форму, аби відправляти тих на передову

5 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
1679

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні мобілізують вагітних жінок, для них навіть розробили спеціальну форму. Як доказ подають скриншот матеріалу «УНІАН» про нову форму для військовослужбовиць. 

Утім, в Україні мобілізація жінок добровільна. Створювати жіночу військову форму, зокрема і для вагітних, волонтери почали у відповідь на запит самих військовослужбовиць. 

Скриншот допису

19 червня на сайті «УНІАН» опублікували новину про підготовку до випуску нової жіночої військової форми: тестовий комплект представили в ефірі «1+1» в рамках марафону «Єдині новини». Передбачена також і форма для вагітних. 

Це не означає, що тепер вагітних жінок мобілізуватимуть чи загалом оголосять жіночу мобілізацію. В Україні мобілізація жінок лише добровільна. Йдеться про задоволення потреби у комфортній жіночій військовій формі. Станом на травень 2023 року, у ЗСУ служать 42 тисячі жінок військовослужбовиць, із них 5 тисяч — на передовій. 

Ідея виробництва жіночої військової форми з’явилася після численних запитів від жінок, які зараз воюють на передовій. Чоловічі фасони й розміри одягу не відповідають жіночим, тож військовослужбовицям доводилось перешивати форму, адаптувати в польових умовах булавками та ременями або ж купувати закордонні зразки.

Минулого року дві ініціативні групи волонтерів: «Arm Women Now» на чолі з депутаткою Київради Іриною Никорак та група від проєкту першої леді «Безбар’єрність» за підтримки Міноборони почали розробляти уніфіковану жіночу форму. 19 червня вони представили в ефірі телемарафону результати розробок. Упродовж цього періоду створену форму надавали безплатно жінкам на передовій. Загалом протягом року відправили 4 тисячі наборів. 

Як і на будь-якій іншій роботі, жінки спочатку продовжують служити в армії під час вагітності, згодом йдуть у декретну відпустку. Також вагітність є підставою для звільнення зі служби за власним бажанням. 

Згідно із Кодексом законів про працю, декретна відпустка починається за 70 днів до пологів, тобто на 30-му тижні. Зазвичай, йдеться не про перебування на передових позиціях. Про це говорять волонтерки в ефірі телемарафону та зазначають, що запити на відповідні моделі є. Першу військову форму для вагітної в Україні пошили волонтери ГО «Землячки» для снайперки та офіцера ЗСУ Євгенії Емеральд.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний