БЕЗПІДСТАВНО: За півтора року війни в Україні загинуло 10 тисяч польських солдатів-добровольців

БЕЗПІДСТАВНО: За півтора року війни в Україні загинуло 10 тисяч польських солдатів-добровольців

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
338

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російський пропагандистський телеграм-канал поширив новину, що за час повномасштабного вторгнення росії в Україні нібито загинули майже 10 тисяч польських військових-добровольців

Однак немає жодного підтвердження цього показника втрат.

Скриншот допису

27 лютого 2022 року у складі Збройних Сил України був створений Інтернаціональний легіон територіальної оборони України, до якого можуть долучатися громадяни інших держав. Речник легіону Дам’єн Магру заявляв, що в Легіоні служать громадяни 55 держав.

Станом на 29 серпня 2023 року достеменно відомо про сімох загиблих громадян Польщі, які воювали в складі Інтернаціонального легіону. Полеглі солдати, крім безпосередньої участі в бойових діях, допомагали з евакуацією людей із прифронтових територій. Троє з них посмертно нагороджені орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Тобто ні про які 10 тисяч загиблих громадян Польщі не йдеться. Більше того, пропагандистський пост посилається на ресурс «Mysl Polska». Проте на сайті медіа такої новини немає, а редактор «Mysl Polska» підтвердив, що такого матеріалу не існує.

Крім цього, «Mysl Polska» — це польське медіа, яке постійно поширює російську дезінформацію. У своїх статтях автори «Mysl Polska» звинувачують Захід у розв’язанні російсько-української війни, розповідають про «репресії» проти УПЦ (МП) та «злочини» українських військових проти мирного населення Донбасу. Медіа також виступає проти підтримки Польщею України та звинувачує Німеччину в мілітаризації України.

VoxCheck аналізував публікації на сайті «Mysl Polska» в рамках проєкту Propaganda Diary. Зокрема VoxCheck уже розвінчував маніпулятивний пост на сайті «Mysl Polska», присвячений «радіоактивному забрудненню території України», спричиненого нібито вибухом на складі боєприпасів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний