ФЕЙК: Володимир Зеленський вивіз з Аргентини 300 кг кокаїну

ФЕЙК: Володимир Зеленський вивіз з Аргентини 300 кг кокаїну

24 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
381

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі із посиланням на видання «Intel Drop» поширюють інформацію, нібито літак Володимира Зеленського контрабандою вивіз з Аргентини 300 кг кокаїну. Це нібито сталося під час поїздки Президента України на інавгурацію лідера Аргентини Хав’єра Мілея.

Утім, це фейк. Першоджерелом новини є сумнівний ютуб-канал, а відеодоказ майбутнього транспортування наркотиків Володимиру Зеленському є постановкою. 

Скриншот публікації

The Intel Drop – видання, в якому публікують антиукраїнські дезінформаційні статті, а також цитують заяви російського керівництва. На сайті медіа у розділах «Про нас» і «Автори та співробітники» немає інформації про власників та команду видання. Також, згідно з інформацією Whois, покупець домену сайту зареєстрував його з Багамських Островів, однак раніше ЗМІ позиціонувало себе як ісландське медіа.

Інформацію про те, що Володимир Зеленський буцімто вивіз з Аргентини 300 кг кокаїну, дійсно публікували на сайті The Intel Drop, однак це не є першоджерелом новини. За ключовими словами ми виявили, що вказану інформацію вперше опублікували 21 березня 2024 року на ютуб-каналі Formosa TV. У заголовку до ролика вказують, нібито на відео — перехоплена Інтерполом телефонна розмова двох наркоторговців в Аргентині, водночас у самому відео двоє чоловіків обговорюють майбутнє доставлення вантажу з кокаїном для Зеленського та української делегації. Згідно зі словами «наркоторговців», це допоможе їм створити новий ринок збуту, що у підсумку відкриє можливість здійснювати операції на території всієї Східної Європи.  

Хоча Володимир Зеленський дійсно був присутній на інавгурації новообраного Президента Аргентини, жодне з надійних ЗМІ не повідомляло про перехоплення Інтерполом подібної розмови або загалом про намір української делегації вивезти наркотичні речовини з Аргентини.

Окрім цього, у видання Formosa TV немає сайту або інших сторінок у соціальних мережах. Водночас існує однойменне тайванське медіа Formosa TV, яке не має стосунку до вказаного каналу – видання має інший логотип та ютуб-канал. Щобільше, діалог двох чоловіків на відео звучить так, ніби вони читають свої репліки, а не ведуть розмову в реальному часі. 

Раніше ми спростовували фейки про те, що у Володимира Зеленського помітили кокаїн на столі під час відеоперемовин, а у Мілані на рекламному стенді про донати для України Зеленський «знюхує» гроші.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний