ФОТОФЕЙК: «Укрпошта» випустила марку із зображенням судна, яке врізалося у міст в Балтиморі

ФОТОФЕЙК: «Укрпошта» випустила марку із зображенням судна, яке врізалося у міст в Балтиморі

29 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
187

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські телеграм-канали поширюють фото стенда із маркою, на якій зображене вантажне судно, яке врізалося у міст в Балтиморі 26 березня 2024 року. Фейкомети заявляють, начебто таку марку випустила «Укрпошта».

Це — фотофейк. Зображення відредагували, на оригінальному знімку розміщений Кримський  міст у вогні. Марку-фотозону розробив Рух ЧЕСНО.

Скриншоти публікації

26 березня 2024 року контейнеровоз Dali, який ходить під прапором Сінгапуру, врізався в автомобільний міст Френсіса Скотта Кі в Балтиморі. Судно йшло з американського міста Балтимор до Коломбо на Шрі-Ланці, а під час проходження мосту втратило керування.

Тож за ключовими словами  ми знайшли оригінальне зображення. На ньому можна побачити Кримський міст у вогні, на тлі якого фотографується жінка. Оригінальне фото із Кримським мостом опублікував у своєму інстаграмі фотожурналіст Ед Рам ще 9 жовтня 2022 року.

Оригінальне зображення стенда із маркою Кримського моста у вогні. Джерело: фотожурналіст Ед Рам

Щобільше, марку-фотозону під назвою «Бавовна над Кримським мостом» встановив на Хрещатику громадська організація «Рух ЧЕСНО», а не «Укрпошта». На своїх сторінках у соціальних мережах «Укрпошта» також не повідомляла про розміщення будь-яких марок на стенді у центрі Києва. Отже, пропагандисти змінили зображення Кримського  мосту на судно в Балтиморі у фоторедакторі.

Раніше ми також спростовували фейк, начебто «Укрпошта» опублікувала марку із ветераном дивізії СС «Галичина» Ярославом Гунько.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний