Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють відео, нібито опубліковане виданням Reuters. У ролику журналісти, посилаючись на дані Oxford Internet Institute, вказують, мовляв, понад 83% користувачів з України дивились пресконференцію путіна 19 грудня. У відео вказано, що українці дивилися трансляцію майже до кінця.
Утім, це фейк. Reuters не публікувало це відео, останнє на момент публікації фейку дослідження Oxford Internet Institute з’явилось за день до пресконференції путіна.
Скриншот допису
На сайті чи в соцмережах Reuters немає відповідного відео. Також інформацію, вказану у відео, не публікували у Oxford Internet Institute. Остання на момент написання матеріалу публікація центру з’явилась 18 грудня 2024 року, тобто за день до пресконференції президента росії. Ба більше, про такі високі показники перегляду етеру з путіним в Україні не писали надійні міжнародні чи українські медіа.
Відео супроводжується музикою та нарізкою фото із пресконференції російського президента, без закадрового голосу журналіста чи коментарів фахівців. Тобто створити такий ролик міг хто завгодно.
Росіяни не вперше вдаються до поширення пропагандистських тез через підробку відео відомих міжнародних медіа. Ба більше, у 2023 році пропагандисти опублікували схожий фейк з логотипом Euronews, ніби 75% користувачів інтернету в Україні стежили за прямою лінією путіна.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний