Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють відео, ніби від британської новинної служби BBC, у якому вказано, що Євген Пригожин насправді не загинув у авіакатастрофі. У ролику йдеться, що «джерело ВВС» повідомило про інсценування смерті Пригожина. Про це президент рф володимир путін та ватажок ПВК «Вагнер» нібито домовились на закритій зустрічі в кремлі 29 червня. Останній мав зникнути з медіапростору рф до президентських виборів у росії в 2024 році.
Утім, це фейк. ВВС не публікувало це відео.
Скриншот допису
Нам не вдалось знайти це відео на сайті видання. Також відео не публікували на сторінках у соцмережах: інстаграмі, твіттері, тіктоці, фейсбуці чи ютуб-каналі. У матеріалах про смерть Пригожина BBC посилалось на інформацію від російських державних відомств та лише припустило, що федеральна служба безпеки (ФСБ) могла організувати авіакатастрофу за прямою вказівкою путіна.
До того ж тему відео ВВС зазвичай прописує у біло-червоній рамці, однак у цьому відео цього не зробили. Також у заголовках новин ВВС не ставить крапку, хоча на відео з мережі її додали.
Скриншоти початку відео: 1-2. — зі сторінки BBC у тіктоці та інстаграмі; 3. — у відео, яке поширили
Журналіст BBC Verify Шаян Сардарізаде зазначив, що британське медіа ніколи не публікувало відео з подібним змістом. На запит журналістів Reuters представник ВВС заявив, що юристи видання уже знають про це фейкове відео та займаються ним.
Пропагандисти навмисно посилаються на відомі медіа, щоб змусити читача довіряти інформації. Раніше ми спростовували фейк, ніби The New York Times опублікувала репортаж про те, що в українському Святогірську чекають на повернення росіян.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний