Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють фото паски із зображенням Степана Бандери та знаком нацистської організації СС. Таку паску буцімто продавав один із магазинів в інстаграмі.
Це фотофейк. Зображення створили за допомогою ШІ. Українські магазини та пекарні не продавали таких пасок під час Великодня.
Скриншот публікації
Це чергова вигадка росіян. Жоден український магазин або пекарня не створювали таких пасок на Великдень. Про це також не писали українські надійні медіа, а також користувачі соцмереж. Хоча якби така паска справді була, найімовірніше, це б викликало резонанс та набуло широкого поширення в мережі. Але поширювали фото лише росіяни.
Крім того, якщо придивитися до самої паски, можна побачити її неприродний вигляд. Зокрема крем на верхівці паски має надто рівні краї, кошик позаду виглядає штучно, а його ручка «врізається» у продукти. Також на фото тіні падають непропорційно або ж узагалі відсутні як, наприклад, біля яєць на тарілці. Найімовірніше, зображення згенерували за допомогою штучного інтелекту.
Фото паски, яке поширюють у мережі
Також росіяни додали на так звану паску символ нацистської організації СС. У такий спосіб вони вкотре намагалися поширити наратив про «нацизм» в Україні.
До речі, це не перший такий випадок. Раніше ми вже спростовували схожі фейкові фото та відео великодніх наборів із нацистською символікою, які начебто продавали у Полтаві під час Великодня у 2023 році.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний