Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські телеграм-канали поширюють фото та відео, на яких помітно великодній набір із символікою нацистів, а поруч — символікою полку «Азов». Вказують, що такий набір продається в Полтаві.
Такий набір не продають в Полтаві. Фото та відео поширюють лише російські та проросійські джерела. По них неможливо визначити магазин, де нібито продають такий набір, водночас його неможливо знайти у жодному онлайн-магазині.
Скриншот допису
Для початку ми вирішили перевірити, чи справді можна знайти подібний набір. Через пошук по ключових словах нам не вдалося знайти цей набір в магазинах Полтави чи в інших містах України.
Варто звернути увагу на те, що поширюють одне й теж саме фото та відео, а поширюють їх лише російські телеграм-канали та медіа. Також неможливо визначити, де саме записали відео та яка валюта вказана на ціннику.
До того ж автори дописів прирівняли символіку полку «Азов» до нацистської символіки — Залізного хреста (нагорода Третього рейху) та «Мертву голову» (символіка 3-ї танкової дивізії СС «Тотенкопф»). Пропагандисти використовують нацистську нагороду «Залізний хрест», аби скомпрометувати українські нагороди. Так, пропагандисти плутають «Залізний хрест» та українську нагороду «Сталевий хрест». Ми вже писали про це раніше.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний