БЕЗДОКАЗОВО: Кисіль із насіння льону лікує судини

БЕЗДОКАЗОВО: Кисіль із насіння льону лікує судини

15 Травня 2025
FacebookTwitterTelegram
54

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, буцімто кисіль із насіння льону лікує судини. Про таке одній з користувачок нібито повідомила приятелька-медсестра.  

Утім, цьому немає жодного підтвердження. Ми не знайшли досліджень, у яких описували б лікувальні властивості киселю з льону.  

Скриншот публікації

Насправді надійні медичні експерти, дієтологи і вчені не розповідали про кисіль з насіння льону, який нібито лікує судини.  

Загалом насіння льону багате на різні вітаміни та мінерали. Також воно може бути ефективним для покращення рівня цукру, зменшення рівня холестерину та при запорі. Водночас потрібно більше досліджень, аби точно підтвердити ефективність насіння льону під час цих станів. 

Деякі досліди показали, що насіння льону може знижувати ризик появи раку шкіри, крові і легень. Однак їх проводили на тваринах та у пробірках. Тож потрібні додаткові випробування на людях, щоб підтвердити або спростувати цю потенційну користь.  

У мережі можна знайти безліч порад, як «швидко і безпечно» вилікуватися від будь-якої хвороби народною медициною. Однак такі поради можуть не лише забрати купу часу та не подіяти, а й нашкодити організму. Тож не варто займатися самолікуванням. Приймати будь-які препарати чи харчові добавки варто лише після консультації з лікарем.  

Перевірити, чи має певний лікарський засіб або харчова добавка доведену лікувальну дію, можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану.  

Ми також не знайшли жодних досліджень, у яких описують користь льону у будь-якій його формі, як-от киселю на судини.  

Хоча насіння льону загалом корисне, але може підходити не усім та мати побічні ефекти, такі як здуття живота, біль у шлунку, нудоту тощо. А сире або незріле насіння й узагалі може бути отруйним.  

Отже, при появі симптомів будь-якої хвороби варто звернутися до лікаря та не займатися самолікуванням.  

Раніше ми вже спростовували схожі поради, буцімто насіння льону лікує захворювання підшлункової залози 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний