ФЕЙК: Ліга Плюща прийняла 1343 українських студентів, чиї родини пов’язані з ВПК України — WSJ

ФЕЙК: Ліга Плюща прийняла 1343 українських студентів, чиї родини пов’язані з ВПК України — WSJ

20 Травня 2025
FacebookTwitterTelegram
49

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито видання The Wall Street Journal (WSJ). У ньому йдеться, що з 2022 року університети Ліги Плюща прийняли 1343 українських студентів, родини яких пов’язані з ВПК України. У ролику цитують заступницю міністра освіти США Пенні Швінн. Вона заявила, що це не випадково, адже демократи роками вкладають мільярди доларів в український ВПК. 

Утім, це фейк. WSJ не публікувало такого відео на своїх офіційних ресурсах. Заступниця міністра освіти США Пенні Швінн теж не робила подібних заяв. 

Скриншот публікації

The Wall Street Journal (WSJ) не публікувало подібне відео на своєму офіційному сайті, а також у фейсбуці, інстаграмі, Х та ютубі. 

Пропагандисти намагалися відтворити оригінальний стиль роликів WSJ в інстаграмі. Однак у сюжетах видання основну інформацію зазвичай подають у форматі усної розповіді (інтерв’ю або озвученого тексту), а не лише у вигляді написів на екрані, як у фейковому ролику. Крім того, на початку оригінальних роликів WSJ додають блок на чорному тлі із темою відео, а у фейковому сюжеті цього немає. 

Вгорі — скриншот із фейкового відео. Внизу — скриншот оригінального ролика

Також заступниця міністра освіти США Пенні Швінн не робила подібних заяв ані у медіа, ані у власних соцмережах. 

Раніше ми вже спростовували фейкові ролики, які видавали за репортажі WSJ. Зокрема, нібито Джей Ді Венс двічі відмовив Андрію Єрмаку в телефонній розмові. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний