З урахуванням останніх змін до бюджету, держава витратить на економічну діяльність 97 млрд грн або 3,4% ВВП. Наскільки ефективно країна витрачає ці гроші?
Коли: 21 листопада о 14.00
Де: VoxUkraine, м. Київ, вул. Саксаганського 36Д, 5 поверх.
Останні три роки українські уряди запевняють громадськість й західних партнерів, що вони прагнуть до більш раціонального і адресного витрачання державних коштів на підтримку бізнесу.
Оцінити наскільки вони дотримуються обіцянок важко – скільки країна витрачає саме на підтримку бізнесу – непублічна інформація (є велика підозра, що ця цифра просто не підраховується й нікому невідома). Є більш узагальнений показник – витрати бюджету на економічну діяльність. Останні роки ці витрати скорочувалися, якщо у 2015 році вони становили 2,84% ВВП, то у 2016 – 2,78%. Цього року тенденція може змінитися і з урахуванням останніх змін до бюджету держава витратить на економічну діяльність 97 млрд грн або 3,4% ВВП.
Наскільки ефективно країна витрачає ці гроші?
VoxUkraine прагне розвинути дискусію щодо доцільності та ефективності державної підтримки бізнесу та запрошує до обговорення експертів та представників профільних органів влади.
Про що дискутуватимо:
- Найкраща підтримка – це невтручання? Чи може бути виправданим втручання держави в економіку? Сумісність держпідтримки з розвитком конкуренції в умовах мінливості глобальних економічних реалій.
- Кожному за можливостями. З урахуванням обмеженості бюджетного ресурсу: кого має підтримувати держава: пріоритетні галузі / конкретні держпідприємства / нікого?
- Новий закон – нові правила. Реакція розпорядників державних коштів на вступ в силу закону про держдопомогу. Формування реєстру держдопомоги: початкові результати, особливості процесу.
- Проблемний драйвер. Держпідтримка «локомотиву української економіки» – АПК. За і проти.
- Роль держави в оборонному секторі. Чи можлива конкуренція в сфері оборони і як держава повинна підтримувати цей сектор?
Учасники дискусії (узгоджуються):
- Юрій Терентьєв, голова АМКУ;
- Сергій Марченко, заступник Міністра фінансів України;
- Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України;
- Юлія Ковалів, керівник Офісу Національної інвестиційної ради;
- Олександра Бетлій, провідний науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій;
- Павло Кухта, заступник голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні (SAGSUR);
- Дмитро Яблоновський, старший економіст ЦЕС.
Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/o5W6Cb
Застереження
Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний