На фоні безпекових засторог через розповсюдження коронавірусу (Covid-19) важливо зберігати спокій та дотримуватися правильних превентивних заходів. Щоб не піддатися паніці, необхідно отримувати актуальну та надійну інформацію щодо стану епідемії, заходів перестороги та протидії.
Статистика
Смертність від коронавірусу у різних країнах
Coronavirus Mortality Rates by Country
Джим Фрост, колумніст American Society of Quality’s Statistics Digest, проаналізував смертність від коронавірусу у десяти різних країнах та розглянув, які саме фактори впливають на її рівень.
Країни без коронавірусу
Where will be the last place to catch Covid-19?
Чи залишилися у світі країни, де немає коронавірусу? Коротка відповідь – так. За даними ВВС, у 18 країнах світу не зареєстровано жодного випадку зараження. Ось список цих країн:
Коморські острови, Кірібаті, Лесото, Маршаллові острови, Мікронезія, Науру, Північна Корея, Палау, Самоа, Сан-Томе і Принсіпі, Соломонові острови, Південний Судан, Таджикистан, Тонга, Туркменістан, Тувалу, Вануату, Ємен.
У деяких з цих країн, як зазначають журналісти, насправді можуть бути випадки, не занесені до статистики – зокрема, це стосується північної Кореї та Ємена. А от решта країн, особливо острови, де щороку буває дуже мало відвідувачів, справді можуть бути “чистими” від вірусу.
Ресурсний центр
Дослідники зібрали найрізноманітніші академічні дані щодо коронавірусу – від наукових публікацій до коментарів від експертів по всьому світу.
Загальна інформація
Що треба знати про коронавірус
Coronavirus FAQ: What you need to know about the virus – The
The Washington Post підготував черговий список найпоширеніших питань про коронавірус.
- Що це за вірус?
- Наскільки він смертельний і хто найбільше ризикує?
- Як вберегтися?
- Де covid-19 поширилася у світі?
- Як це відчувається – хворіти на covid-19?
- Це пандемія. Офіційно. Що це означає?
- Чи варто звернутися до лікаря?
- Як пройти тестування?
- Скільки часу мені доведеться дотримуватися соціальної дистанції?
- Чи варто носити маску?
- Коли це закінчиться?
Детальні відповіді на ці питання можна знайти у добірці The Washington Post.
Що треба знати про симптоми та ризики
Coronavirus: All you need to know about symptoms and risks
Aljazeera підготувала детальний матеріал, присвячений дослідженню симптомів хвороби, шляхам розповсюдження та заходам попередження зараження. Також у матеріалі наведено детальний таймлайн розповсюдження вірусу світом – від перших випадків до офіційного проголошення пандемії.
Що відбувається з легенями людини, хворої на сovid-19
What happens to people’s lungs when they get coronavirus?
Guardian Australia поспілкувався з професором Джоном Вілсоном, президентом Королівського австралійського коледжу лікарів. За словами Вілсона, майже всі тяжкі випадки Covid-19 призводять до пневмонії.
Людей, які захворіли на Covid-19, можна поділити на чотири категорії (від найлегшої до тяжкої форми):
- Люди, що заразилися вірусом, але не мають симптомів.
- Ті, у кого вірус потрапляє у верхні дихальні шляхи. Симптоми – температура та кашель, можливо, головний біль або кон’юнктивіт.
- Найпоширеніша група має симптоми, схожі на симптоми грипу, достатньо серйозні, щоб заважати їм працювати.
- Четверта група – це ті, у кого вірус призводить до ускладнень у вигляді пневмонії.
Детальний аналіз перебігу хвороби та ускладнень можна прочитати у статті.
Чим коронавірус відрізняється від сovid-19
What is coronavirus and Covid-19? An explainer
Повна назва вірусу, що спричинив такий хаос у світі – важкий гострий респіраторний синдром коронавірусу 2 або коротко SARS-CoV-2. Зараження SARS-CoV-2 може викликати потенційно смертельну респіраторну хворобу під назвою Covid-19, яка має три основні гострі симптоми: лихоманку, глибокий сухий кашель та задишку, які можуть швидко стати небезпечними для життя. Інші симптоми можуть нагадувати застуду або грип.
Covid-19 найсильніше вражає людей похилого віку та людей зі слабким імунітетом, а також людей з хронічними захворюваннями – діабет, захворювання серця та легенів.
Отже, SARS-CoV-2 – це саме те, що ми називаємо коронавірусом, а Covid-19 – хвороба, яку він викликає. Коронавірусом заражаються, але не хворіють – хворіють на Covid-19.
Реакція
Як у Чехії реагують на карантин і коронавірусну кризу
praguecivilsociety.org/pandemiccivicresposebulletinru/
Приклади громадських ініціатив у Чехії, які з’явилися як реакція на коронавірусну кризу: роздача масок за допомогою онлайн-мапи, мейл для бабусі, розповсюдження точної інформації, друк респіраторів на 3D-принтерах.