У жовтні медичній реформі виповнюється 3 роки. За цей час реформування пройшла первинна ланка медицини: відтепер громадяни укладають декларації із сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами. Що більше лікарі ведуть пацієнтів, тим більшою може бути їх зарплата. З 1 квітня – зміни почались на вторинці, а на черзі – третя ланка медсистеми.
VoxCheck, Internews за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міжнародного фонду Відродження у рамках проекту «Де реформа» знімає серію репортажів про хід медичної реформи на місцях. Перший репортаж був присвячений лікарням у Звенигородці у Черкаській області, други – в Іллінцях на Вінниччині. Наступний репортаж – із Сумської обласної дитячої лікарні.
У спадок від СРСР Україна отримала лікарні із застарілою інфраструктурою, яка майже не оновлювалась 30 років. Протікання даху, відсутність гарячого водопостачання, проблеми з опаленням – це те, з чим доводиться боротись головному лікареві Сумської обласної дитячої лікарні.
Раніше фінансування лікарень через субвенцію не дозволяло закривати поточні господарські потреби лікарень. Медична реформа дала шанс лікарням, які відповідально підготувались, отримати більше коштів і самостійно вирішувати, як їх використовувати. Чи вдалось це Сумській обласній дитячій лікарні змінити роботу на новий лад та з якими ще викликами зіштовхнулось керівництво лікарні – вже у наступному репортажі.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний