ФЕЙК: В Америці підтасували виборчі бюлетені, які надходили поштою | VoxUkraine

ФЕЙК: В Америці підтасували виборчі бюлетені, які надходили поштою

18 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1476

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюють відео, на якому працівники виборчих дільниць у Лос-Анджелесі збирають поштові бюлетені зі скриньок для голосування вже після дня виборів. Відео подають як доказ фальсифікацій. 

Утім, відео з Каліфорнії не є доказом фальсифікації виборів у США. Подібний фейк вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з Reuters та AP News.

Напередодні президентських виборів в окрузі Лос-Анджелес встановили понад 400 скриньок для збору бюлетенів, які виборцям надіслали до дня виборів 3 листопада. Ці скриньки для голосування були відкриті з 5 жовтня до 20:00 3 листопада. 

Як повідомив Майк Санчес, прессекретар округу Лос-Анджелес, відповідальний за вибори, усі скриньки для голосування поштою закрили о 20:00 3 листопада. І на відео показано, як поштові бюлетені збирають 4 листопада для подальшої обробки. Одна з перших згадок відео — публікація у Twitter 4 листопада (або ж вночі 5 листопада за київським часом), у коментарі до якої вказано, що відео зняли «три години тому».

Згідно із законодавством Каліфорнії, виборці можуть відправляти заповнені бюлетені поштою не пізніше дня виборів. Однак процес доставки бюлетенів може тривати ще деякий час. Саме тому посадові особи повинні підрахувати всі бюлетені, отримані протягом 17 днів після виборів, із поштовим штемпелем з датою дня виборів (3 листопада) або раніше. Офіційне оголошення результатів президентських виборів відбувається не пізніше, ніж за 32 дні після виборів.

У деяких публікаціях йдеться, що відео з Каліфорнії вислали на заклик Джеймса О’Кіфа, який у себе в Twitter попросив надсилати докази фальсифікацій на адресу їхньої організації. 

Джеймс О’Кіф — американський політичний активіст-консерватор. Джеймс О’Кіф вже до цього публікував неправдиві відео про фальсифікації голосування та незаконну поведінку демократів та ліберальних груп у США.

Утім, це некоректне твердження, бо заклик Джеймса О’Кіфа був пізніше, ніж одна з перших публікацій відео з Каліфорнії (час на прикладах — за Києвом).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний