ФЕЙК: Вакцинованим від COVID-19 присвоюють штрихкоди

ФЕЙК: Вакцинованим від COVID-19 присвоюють штрихкоди

20 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
932

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому нібито сканують місце щеплення у вакцинованої людини. У результаті “сканування” у смартфоні з’являється штрихкод вакцинованого. Користувач соцмережі додає коментар до відео: “Штрих, тобто ID-мітка на місці щеплення”.

Скриншоти з відео, яке поширюють у Facebook

Утім, вакцинованим від COVID-19 не присвоюють штрихкоди. Відео вводить глядачів в оману.

Скриншот із відео

Якщо наблизити скриншот з відео, можна побачити знизу номер штрихкоду “950110153003” і надписи, схожі на “Decline” (“Відхилити”) та “Accept” (“Прийняти”). Вище коду знаходиться надпис, схожий на “AirDrop”.

AirDrop — це функція, доступна на гаджетах компанії Apple (iPhone,iPad, iPod). Завдяки ній користувачі Apple можуть обмінюватися фото, документами, відео за умови наявності увімкненого Wi-Fi та Bluetooth. У смартфонів із операційною системою Android є схожа функція, але з іншою назвою — Nearby Share.

Приклад використання AirDrop

Щодо коду “950110153003”, то зображення з ним знаходяться в мережі у відкритому доступі. Можна навіть замовити постер з даним кодом.

Зображення штриходу, який використали у відео

Таким чином, автор відео спочатку увімкнув камеру на телефоні та імітував “сканування” місця щеплення. Насправді ж йому в цей момент інший користувач Apple надіслав зображення з кодом “950110153003” через AirDrop.

Нагадуємо, що:

  • У вакцинах проти COVID-19 немає чипів або магнітних наночастинок.
  • Вакцинованих не можна ідентифікувати за допомогою Bluetooth.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний