Антирекорд у США, Covid-19 та внутрішні органи. Коронавірусний дайджест №12 | VoxUkraine

Антирекорд у США, Covid-19 та внутрішні органи. Коронавірусний дайджест №12

Photo: Вікторія Веселовська, VoxUkraine
26 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
3286

На фоні безпекових засторог через розповсюдження коронавірусу (Covid-19) важливо зберігати спокій та дотримуватися правильних превентивних заходів. Щоб не піддатися паніці, необхідно отримувати актуальну та надійну інформацію щодо стану епідемії, заходів перестороги та протидії.

Статистика

У США — новий спалах коронавірусу

Coronavirus Live Updates: Nations Try to Adjust to a Virus That Is Here to Stay 

Сполучені Штати зафіксували новий антирекорд з кількості нових інфікованих з моменту початку пандемії: в середу, 24 червня, країна повідомила про 36 880 нових випадків.

Кількість випадків демонструє, що США не лише не стримали поширення коронавірусу,  але й про новий пік — при цьому у багатьох інших країнах кількість випадків протягом останніх двох місяців стабільно зменшувалася. 

Спалах зосереджений переважно на Півдні та Заході. Флорида, Техас, Оклахома та Південна Кароліна повідомили про рекордну кількість випадків у середу, але загалом кількість випадків зростає у більш ніж 20 штатах.

Бразилія — друга у світі країна з понад 50 тисяч смертей від covid-19

Coronavirus: Brazil becomes second country to pass 50,000 deaths 

У неділю, 21 червня, міністерство охорони здоров’я Бразилії оголосило, що за останні 24 години було зафіксовано 641 смерть від коронавірусної хвороби, а отже загальна кількість смертей внаслідок пандемії сягнула 50 617. За той самий період було також зареєстровано понад 17 000 нових випадків.

Гірша ситуація тільки в США — 2,2 мільйона випадків і майже 120 000 смертей.

Детальніше читайте у матеріалі. 

Відповідь на пандемію

Пом’якшення карантину у США на паузі

Coronavirus live updates: After record-high infections, delays in reopening measures – The 

Географія спалаху у США змінилася. Максимальна кількість випадків зараз зафіксована в Техасі, Флориді та Каліфорнії, а Оклахома взагалі встановила новий загальнодержавний рекорд з кількості заражених. З моменту початку пандемії у США зафіксували понад 2,3 мільйона випадків коронавірусу та принаймні 119 000 смертей, тоді як загальна кількість випадків зросла за останні 9 мільйонів.

Ключові деталі про новий спалах та реакцію на нього:

  • Стурбовані співпадінням хвилі коронавірусу та сезонного грипу цієї зими, чиновники охорони здоров’я та виробники вакцин виготовляють мільйони додаткових доз вакцини проти грипу, щоб захистити найуразливіших.
  • Компанія Apple знову закрила свої роздрібні магазини в районі Х’юстона, де відділення реанімації майже заповнене.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що пік глобальної пандемії зараз знаходиться в Латинській Америці, яка зареєструвала 100 000 смертельних випадків станом на цьому тижні. Повідомлялося також про нові спалахи в Австралії, Німеччині та Південній Кореї.
  • Індекс Dow Jones впав на 709 пунктів. 
  • Міжнародний валютний фонд оголосив, що відновлення після економічного колапсу буде дуже повільним.

Німеччина повертається у кризовий режим

Welcome to the whack-a-mole stage of coronavirus 

Німеччина намагається не дати новому спалаху коронавірусу перетворитись на повномасштабну другу хвилю. В рамках цього спалаху захворіли сотні людей, що працювали на м’ясокомбінаті у Вестфалії. Це серйозна ситуація, але уряд Німеччини не поспішає знову запроваджувати такі ж суворі загальнодержавні карантинні заходи, які використовувались для боротьби з вірусом на початку року. Детальніше — у матеріалі. 

Економіка

Чи зможе німецька економіка витягти всю Європу з кризи?

Can the German economy pull Europe out of the coronavirus crisis?

Financial Times аналізують, чи зможе Німеччина знову стати “двигуном Європи” та витягти своїх союзників з рецесії, яка неминуче настане після пандемії коронавірусу. Видання використовує приклад Bauer Group, щоб показати стійкість німецьких підприємців та вміння швидко адаптуватися і підніматися на ноги. 

Чи справді можна на це сподіватися? Детальніше читайте у матеріалі. 

Механіка коронавірусу

Коронавірус та продукти харчування

Food and Coronavirus Disease 2019 (COVID-19)  

Американський ЦКЗ опублікував черговий експлейнер про небезпеки та міфи навколо коронавірусу, цього разу — про продукти харчування. 

Що важливо знати: 

  • Ризик заразитися COVID-19 черезу їжу, очищену питну воду чи упаковки з їжею дуже низький
  • Ризик заразитися COVID-19 через їжу, яку ви готуєте самостійно, або від вживання їжі з ресторанів дуже низький. Наразі немає даних про те, що їжа пов’язана з поширенням вірусу.
  • Досі не було виявлено жодного випадку COVID-19, де, як вважалося, зараження відбулося при дотику до продуктів харчування, упаковки з харчовими продуктами або сумки для покупок.
  • Очищена питна вода безпечна. 

Коронавірус та внутрішні органи

Mini organs reveal how the coronavirus ravages the body 

Дослідники вирощують мініатюрні органи в лабораторії, щоб вивчити, як саме новий коронавірус руйнує організм. Дослідження цих органоїдів виявляють вірус в органах від легенів до печінки, нирок та кишечника. Ці експерименти можуть допомогти у пошуку ефективних способів лікування та дієвих препаратів. Детальніше — у матеріалі. 

Автори