Оцінювання держслужбовців: як не зробити його інструментом політичної боротьби | VoxUkraine

Оцінювання держслужбовців: як не зробити його інструментом політичної боротьби

3 Жовтня 2019
FacebookTwitterTelegram
3055

У демократії політичні еліти представляють волю більшості своїх громадян. Проте держава несе відповідальність перед усіма людьми за їхню безпеку та добробут незалежно від поглядів обраних політиків. 

Дуже часто люди вірять у прості рішення, а політики хочуть досягти швидких перемог. Тому завдання державної служби – забезпечити виважену державну політику. Міністри мають виконувати свої обіцянки. Роль держслужби не лише в сприянні цьому, а і в продовженні імплементації реформ, які були розпочаті раніше та показали свою ефективність.    

Щоб знати, наскільки ефективно працює уряд, діяльність державних службовців потрібно оцінювати. Це дозволяє ідентифікувати проблеми у роботі державних органів та спрямувати зусилля на посилення слабких ланок. Теорія сьогодні не дає однозначної відповіді, яка система оцінювання дозволяє робити інституції більш ефективними та краще мотивує держслужбовців. Оцінювання може стосуватися діяльності державної служби або результатів цієї діяльності для громадян (наприклад, її впливу на якість послуг). Один із популярних підходів – оцінювання за допомогою KPI. Альтернативою є застосовуються системи м’яких стимулів та фокусування на пріоритетах діяльності. На практиці кожен підхід продемонстрував свої недоліки та переваги. 

В Україні скоро почнеться щорічне оцінювання держслужбовців. Його початок майже співпав зі зміною політичного керівництва в уряді.  За таких умов важливо, щоб оцінювання не перетворилося на інструмент політичної боротьби. Але водночас воно має привести до підвищення ефективності державної служби.

VoxUkraine запрошує Вас до дискусії про те, як організувати оцінювання держслужбовців для досягнення оптимальних результатів.

Дискусія відбудеться у п’ятницю 11 жовтня о 18:30. Реєстрація за посиланням.

Спікери:

  • Дмитро Гурін, народний депутат України;
  • Віталій Безгін, народний депутат України;
  • Олександр Стародубцев, радник Міністра Кабінету Міністрів з питань держслужби;
  • Володимир Купрій, перший заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби; 
  • Тетяна Тищук, VoxUkraine;
  • Павло Ковтонюк, ексзаступник Міністра охорони здоров’я.
Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний