БЕЗДОКАЗОВО: Сік сирої картоплі лікує гастрит, цукровий діабет та рак | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Сік сирої картоплі лікує гастрит, цукровий діабет та рак

30 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
8430

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють статтю, у якій йдеться про корисні властивості соку з сирої картоплі. Він начебто лікує гастрит, цукровий діабет, шкірні висипання та навіть рак. У статті також пояснюють, як готувати та вживати лікувальний напій. 

Скриншот статті.

 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря

З’ясувати, чи має вітамін або харчова добавка доведену дію у лікуванні хвороби можна у базі WebMD. Пошук можна здійснювати за назвою продукту або хвороби

Сік сирої картоплі і справді має низку корисних властивостей. Він насичений фітохімікатами та поживними речовинами, а його лужність може допомогти зменшити кислотний рефлюкс і полегшити деякі захворювання шлунка. Картопляний сік також містить багато мінералів та вітамінів: калій, магній, фосфор, вітаміни групи В, вітамін С, Е та К та інші. 

Утім, картопля не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. 

 Безпідставно стверджувати, що картопляний сік лікує рак. Існує лабораторне дослідження 2013 року, у якому вивчалася роль збагаченої антоціаном фіолетової картоплі у профілактиці колоректального раку. Автори припускають, що цей вид картоплі може мати протиракові властивості. Однак цей метод ніколи не випробовували на людях, тому поки неможливо говорити про його ефективність та можливі побічні ефекти.

Також автори стверджують, що сік картоплі може попереджувати такі запалення як артрит та подагра (вид артриту). У Фонді артритів США зазначають, що пасльонові, до яких відноситься і картопля, як частина раціону можуть бути корисними для хворих на артрит. У дослідженні 2011 року з’ясувалося, що у здорових чоловіків, які протягом 6 місяців їли жовту або фіолетову картоплю, зменшилися запалення та пошкодження ДНК. Однак такого малого дослідження недостатньо, аби робити висновок про ефективність картопляного соку в боротьбі з артритами.

У статті зазначають, що сік сирої картоплі також лікує гастрит та цукровий діабет. Щодо гастриту, то існує лише одне пілотне дослідження 2005 року, у якому розглядали ефективність та переносимість картопляного соку у хворих на диспепсію (низка функціональних розладів травлення). Протягом тижня 42 пацієнти пили по 100 мл картопляного соку двічі на день. Близько 2/3 усіх пацієнтів отримали певну користь від лікування. Автори пояснюють, що сік може бути ефективним у лікуванні, але це не можна стверджувати без подальших плацебо-контрольованих досліджень з більш тривалим періодом лікування. Водночас жодних досліджень, які б підтвердили дієвість картопляного соку при діабеті, ми не знайшли. 

У матеріалі також згадують про ефективність застосування соку картоплі при лікуванні акне. Таку теорію підтверджує лише одне дослідження на мишах, тоді як на людях цей метод не випробовували. Однак оскільки картопля містить понад 100% дозової норми вітаміну С, її антиоксидантні властивості можуть покращити загальний стан здоров’я шкіри, допомогти зняти набряклість та зменшити подразнення.

Про ефективність картопляного соку у лікуванні виразок теж йшлося лише в одному дослідженні Манчестерського університету. Однак у ньому лише розглядається гіпотеза, а подальших досліджень не проводилося.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний