БЕЗДОКАЗОВО: Вакцинація – це зараження COVID-19 | VoxUkraine
Beta

БЕЗДОКАЗОВО: Вакцинація – це зараження COVID-19

15 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
657

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

Мережею поширюють перекладене російською відео, на якому невідомий чоловік у лікарському халаті звертається до італійців із закликом не вакцинуватися від COVID-19. Він зачитує текст із «документу» і закликає поширювати цю інформацію серед усіх знайомих. Свої заклики він не підкріплює ніякими фактами чи дослідженнями, натомість циклічно повторює неправдиві тези. Спростовуємо головні з них. 

Covid-19 — це сертифікат, свідоцтво про щеплення, зроблене за допомогою штучного інтелекту. «19» означає рік, у якому ця вакцина була винайдена.

Ні, Covid-19 (що розшифровується як Coronavirus Disease 2019 — коронавірусна хвороба) — це інфекційне захворювання, спричинене новим коронавірусом. Такий діагноз офіційно ставлять людям із позитивним результатом ПЛР-тесту на SARS-CoV-2. «19» означає рік, коли новий коронавірус вперше виявили під час спалаху в китайському місті Ухані. Натомість повністю апробованої та готової для масового використання вакцини ще не існує. 

Covid-19 — це не назва хвороби, а назва міжнародного плану по контролю та скороченню чисельності населення на земній кулі. Мета — максимальне знищення населення чи його скорочення на 80%.

VoxCheck уже багато разів спростовував подібні неправдиві твердження. Наприклад, тут, тут і тут. Насправді не існує жодних фактологічних доказів цих конспірологічних теорій, аргументують їх найчастіше некоректним цитуванням висловів публічних осіб або маніпулятивними висновками. У цьому відео автор навіть не надає ніяких аргументів на користь св соєї думки. 

Цю хворобу планували та готували протягом багатьох років та випустили в 2020 році. Вірус активує ослаблена імунна система людини, піддана вакцинації.

Чоловік на відео не називає фактів, якими можна було б аргументувати цю теорію. Про «заплановану пандемію» нового коронавірусу ми вже писали раніше — наразі не існує доказів такого твердження. 

Знову ж таки, у масовому використанні ще немає вакцини від коронавірусу, у той час, як сам коронавірус є. Тож це, як мінімум, руйнує теорію про «активацію» вірусу після вакцинації. До того ж вакцини не послаблюють імунну систему людини, а змушують організм виробляти антитіла до певного захворювання, тим самим захищаючи його. 

Не робіть ніяких тестів — усі тести неправильні та ненадійні. Жоден тест не може визначити SARS-CoV, а може виявити тільки велике число вірусів чи клітинних відходів, які присутні в цілком нормальному людському організмі. 

Найбільш точним із доступних наразі видів тестування є метод ПЛР. ПЛР-тест визначає наявність ДНК або РНК конкретного вірусу, тобто його генетичний матеріал. Саме це дозволяє відрізнити SARS-CoV-2 від інших вірусів. 

Детально про те, як працює метод полімеразної ланцюгової реакції ми розповідали у цьому відео. Подібні неправдиві твердження про ПЛР-тестування ми спростовували тут і тут.

У людей, які проходитимуть тестування, будуть все більше виявлятимуть цей вірус. Йдеться про 90% усіх тестованих. На жаль, це роблять вже.

Автор допускається логічної помилки у встановленні причинно-наслідкового зв’язку: дійсно, при більшій кількості тестувань буде виявлено більше хворих. Утім це не означає, що за умови припинення тестування хворих не буде — ці випадки просто будуть невиявленими, і носії коронавірусної інфекції, не будучи ізольованими від здорових людей, заражатимуть інших. 

Не слухайте «неосвічених та шарлатанів». Ми не хворі, а здорові носії вірусу. Якщо ти здоровий носій, то ти здоровий та тобі нічого не загрожує. 

По-перше, не всі носії вірусу «здорові». У частини заражених розвиваються легкі чи помірні симптоми, а в декого — важкі ускладнення, такі як задишка, ускладнення дихання, втрата змоги говорити чи рухатися. У хворих також може розвиватися пневмонія, яка несе загрозу життю і вимагає спеціального лікування, зокрема штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Деякі випадки стають смертельними: станом на 14 вересня було відомо про понад 922 тисячі смертей (відстежувати динаміку можна тут).

По-друге, якщо ви носій вірусу, то ви можете заражати оточуючих, серед яких можуть бути вразливі групи населення (люди віком 65+, люди із побіжними хронічними захворюваннями тощо), які переноситимуть Covid-19 зі значними ускладненнями. 

Відмовитися від тестування — єдиний правильний спосіб, щоб тебе не вакцинували. Якщо ми всі будемо вакциновані, то ми всі захворіємо. Всі ослабнемо та помремо.

Немає жодного зв’язку між тестуванням на наявність коронавірусу та вакцинацією. І функція вакцини полягає саме в тому, щоб захищати організм людини від захворювання шляхом вироблення антитіл і, як наслідок, імунітету до збудника. 

Більшість невакцинованих людей просто зникне для суспільства. Подорожувати буде заборонено для невакцинованих; вони не зможуть ходити в кіно, а в майбутньому вони вже ніколи не зможуть вийти з дому. Все це уже відбувається у деяких містах Китаю.

Щодо прикладу з Китаєм, то автор вочевидь помилково називає покаранням за відмову від вакцинації карантинні заходи безпеки, які впроваджуються для запобігання поширенню вірусу. Однак вони не мають нічого спільного з вакцинацією (принаймні тому, що масової вакцинації від Covid-19 ще ніколи не було). Інші припущення насправді не мають жодних підстав. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний