БЕЗПІДCТАВНО: Росіяни знищили танк Leopard із німецьким екіпажем

БЕЗПІДCТАВНО: Росіяни знищили танк Leopard із німецьким екіпажем

30 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
546

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію нібито росіяни на фронті знищили переданий Україні  танк Leopard із екіпажем, що складався з військовослужбовців Бундесверу. «Коли ми зупинили їхній черговий “м’ясний штурм” та заптурили Leopard, ми висунулися до спаленої техніки в надії взяти мови. І виявили, що механік-водій танка був тяжко поранений, а решта загинула. Механік, коли прийшов до тями і нас побачив, почав кричати “ніхт шисен” (не стріляйте)», розповів командир групи з позивним «Легенда». «Мехвод підбитого танка кілька разів сказав, що він не найманець, а військовослужбовець бундесверу, і весь екіпаж з однієї роти», додав боєць.

Утім, жодних доказів, окрім слів російського військового, немає. Міністерство оборони Німеччини спростовує присутність в Україні німецьких танкових екіпажів. 

У Міністерстві оборони Німеччини спростували інформацію про участь у бойових діях на території України танкістів Бундерсверу. «В Україні немає німецьких танкових екіпажів», — наголосив один з офіційних представників німецького міноборони, даючи коментар німецькому виданню Deutsche Welle.

Цей фейк також спростовували незалежні німецькі фактчекери з Correctiv. Вони пояснюють, що для того, щоб військові Бундерсверу взяли участь у збройних операціях за кордоном, необхідне схвалення Бундестагу — федерального парламенту Німеччини. Наразі Бундерсвер бере участь лише в європейській навчальній місії (EUMAM UA) для підтримки країни, на яку напала росія. 

Крім того, канцлер ФРН Олаф Шольц під час спілкування з депутатами Бундестагу заявив, що Німеччина не дозволить чинити на себе тиск і не посилатиме в Україну літаки або наземні війська. «Безпосередньої участі солдатів НАТО у війні в Україні не буде», — підкреслив Шольц.

Російська пропаганда часто поширює фейки про нібито знищену західну техніку російськими військовими. VoxCheck неодноразово спростовував фейки про «знищені» танки Leopard.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний