БЕЗПІДСТАВНО: Аргументи для виходу України зі складу ВООЗ

БЕЗПІДСТАВНО: Аргументи для виходу України зі складу ВООЗ

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
1094

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють статтю, яка закликає до виходу України з ВООЗ. Серед іншого, автори аргументують необхідність виходу такими твердженнями:

  • ВООЗ пропагує аборти, контрацепцію, ідеї ЛГБТ, а також боротьбу з домашнім насиллям, руйнуючи сім’ї.
  • ВООЗ розбещує дітей та просуває педофілію.
  • ВООЗ підтримує легалізацію проституції і наркотиків.

Однак, ці твердження неправдиві

Pravda.red — інтернет-видання, яке поширює згадану статтю, засноване у 2021 році, яке поширює неправдиві новини, конспірологічні теорії та відео, що містять недостовірну інформацію про пандемію, вакцинацію, карантинні заходи та законодавчі зміни. На сайті можна знайти посилання на відео прихильників руху антивакцинаторів — Віктора Вікарчука, Остапа Стахіва, Лідії Гончаренко, неправдиві тези яких ми також спростовували раніше. Із інформацією про них та інших ковід-дисидентів можна ознайомитися в статті, присвяченій річниці інфодемії.

ВООЗ не нав’язує аборти, контрацепцію, ЛГБТ-ідеологію та боротьбу з домашнім насиллям. Останнє не має на меті руйнувати сім’ї

ВООЗ не займається пропагандою абортів, а встановлює стандарти доступних і безпечних абортів і включає аборт до переліку основних послуг охорони здоров’я, щоб вберегти здоров’я дівчат і жінок. Згідно з даними ВООЗ, 45% всіх абортів є небезпечними для здоров’я жінок, від 4,7% до 13,2% материнських смертей відбувається через небезпечну процедуру абортів, більшість із них відбувається в країнах, що розвиваються. Заборона абортів не скорочує їхню кількість, а примушує жінок шукати альтернативні, менш безпечні способи їх зробити. Більш того, дослідження показують, що пом’якшення правил проведення абортів скорочують їхню кількість. 

Так само ВООЗ не займається пропагандою контрацептивних засобів з метою скорочення населення планети, а підтримує надання інформації про методи контрацепції, щоб уникнути небажаної вагітності, небезпечних абортів та поширення хвороб, що передаються статевим шляхом.

ВООЗ не нав’язує ЛГБТ-ідеологію, а сексуальні права визначає такими, які потрібно поважати, захищати та забезпечуватися. Гомосексуальність не є хворобою — ВООЗ виключило її із перелікі психічних захворювань у 1992 році. Щодо транссексуалізму, то у новій редакції Міжнародної класифікації хвороб (МКХ-11) «транссексуалізм» перейменовано у «гендерну невідповідність». Так, гендерна невідповідність була перенесена з глави «Психічні та поведінкові розлади» до іншого розділу — «Стани, пов’язані із сексуальним здоров’ям». Такі зміни спрямовані на покращення медичних послуг для трансгендерних людей, зокрема спеціалізованих послуг, а також усунення дискримінації гендерної ідентичності через її класифікацію як психічний розлад. Захист прав не є нав’язуванням ЛГБТ-стандартів іншим людям.

Виступаючи проти домашнього насилля, ВООЗ не має на меті руйнування сімей та перетворення дітей на «напівсиріт». Навпаки, серед функцій організації — сприяння розвитку охорони материнства та дитинства. ВООЗ підтримує боротьбу із домашнім насиллям, щоб уникнути негативного впливу на фізичне і психічне здоров’я жертв насилля, в тому числі і дітей, які теж можуть страждати від насилля.

ВООЗ підтримує комплексну відповідно до віку сексуальну освіту і не виправдовує педофілію

У статті зазначено, що ВООЗ розбещує дітей і виправдовує педофілію. Організація нібито підтримує розбещення дітей через небезпечні програми радикальної сексуальної освіти. Статеве виховання дітей від ВООЗ — це знайомство з мастурбацією вже з 4 років.

Однак, ВООЗ не розбещує чи заохочує дітей і молодь до сексу. Організація сприяє поширенню комплексної сексуальної освіти з метою скорочення підліткових вагітностей та абортів, зниження рівня інфекцій, що передаються статевим шляхом, формування шанобливих сексуальних і міжособистісних стосунків серед молоді. Статеве виховання згідно із ВООЗ не знайомить дітей з мастурбацією з 4 років, а лише навчає сприймати своє тіло. Важливою особливістю сексуальної освіти згідно з ВООЗ є відповідність віку та поетапність. Дані та дослідження свідчать, що сексуальна освіта не призводить до ранньої сексуальної активності. Навпаки, запровадження довгострокових національних програм сексуального виховання, як от в Нідерландах, скорочує показники підліткових вагітностей і ВІЛ.

ВООЗ ідентифікує жорстоке поводження з дітьми фізичного, психологічного і сексуального характеру проблемою охорони здоров’я.

ВООЗ підтримує декриміналізацію, а не легалізацію, проституції і вживання наркотиків

Уся різниця в тому, що легалізація знімає всі юридичні заборони і робить дію прийнятною перед законом. Декриміналізація означає, що дія більше не розглядається як кримінальна, утім досі залишається неприйнятною перед законом. Можуть застосовуватися цивільні покарання, як от штраф, направлення на лікування чи просвітні заходи.

У випадку із вживанням наркотиків декриміналізація передбачає зняття кримінальної відповідальності зі споживачів наркотиків, а от постачання наркотиків дилерами і торговцями залишається кримінальним злочином. До наркозалежних ставляться як до пацієнтів, а не злочинців. Декриміналізація вживання наркотиків в тій чи іншій формі запроваджена в таких країнах, як Бельгія, Естонія, Австралія, Мексика, Уругвай, Чехія, Нідерланди та Португалія, в деяких штатах США. Дослідження показують, що декриміналізація не впливає на рівень вживання наркотиків. У країнах із найжорсткішою системою криміналізації наркотиків найбільші показники їхнього вживання. Декриміналізація наркотиків може мати позитивний вплив. Наприклад, у Португалії зменшилося вживання наркотиків і рівень ВІЛ-інфікувань. Власне, ВООЗ рекомендує декриміналізацію наркотиків і проституції у своїх заходах у боротьбі з ВІЛ. Утім, вплив декриміналізації на зменшення негативних впливів потребує подальших досліджень.

Частину тез зі статті ми вже спростовували у попередніх матеріалах. Нагадуємо, що:

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний