НЕПРАВДА: Рада Європи планує нові пандемії – Остап Стахів

НЕПРАВДА: Рада Європи планує нові пандемії – Остап Стахів

10 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
1121

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео Остапа Стахіва, на якому він стверджує, що згідно з Міжнародним договором про запобігання пандемії і готовності до неї нібито готується створення глобального уряду, нових пандемій, Україна начебто віддасть суверенітет у руки глобальним структурам, а Уряд України нібито може проголошувати всеукраїнський референдум. 

Раніше ми вже неодноразово спростовували неправдиві тези Остапа Стахіва. Про нього та інших ковід-дисидентів ми згадували у статті, присвяченій річниці інфодемії.

Скриншот допису

Приєднання до створення Міжнародного договору про запобігання пандемії і готовності до неї не означає те, що Україна втратить суверенітет. Договір також не створюватиме глобального уряд, який нібито плануватиме нові пандемії.

30 березня 2021 року світові лідери склали комюніке, у якому закликали міжнародну спільноту взяти участь у розробці, а потім приєднатися до договору щодо пандемій. Україна також підписала комюніке із цим закликом. 

А вже 31 травня 2021 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я члени ВООЗ вирішили обговорити новий міжнародний договір про пандемії на спеціальній сесії у  листопаді 2021 року. Мета цього договору — заохочення загальнодержавного підходу та участі всього суспільства, зміцнення національних, регіональних і глобальних спроможностей та стійкості до майбутніх пандемій. 

Міжнародний договір про запобігання пандемії підтримає та зосередить увагу на:

  • ранньому виявленні та запобіганні пандеміям;
  • стійкості до майбутніх пандемій;
  • реагуванні на будь-які ймовірні майбутні пандемії, зокрема шляхом забезпечення універсального та справедливого доступу до вакцин, ліків та діагностик;
  • зміцненні міжнародної системи охорони здоров’я з ВООЗ як координуючого органу з глобальних питань охорони здоров’я;
  • підході «Єдине здоров’я» (“One Health”), який визнає, що здоров’я людей тісно пов’язане зі здоров’ям тварин та навколишнім середовищем.

Країни, які стануть учасниками Міжнародного договору про запобігання пандемії і готовності до неї, не втрачають суверенітет. У описі майбутнього договору йдеться лише про узгодження принципів реагування та взаємодії під час майбутніх глобальних надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я. 

Опис майбутнього договору не передбачає створення глобального світового уряду та планування нових пандемій. Йдеться лише про те, що ані окремі уряди, ані світове співтовариство не зможуть повністю запобігти ймовірним пандеміям – тим паче, це неможливо, бо природне поширення вірусів та бактерій не підвладне людям. У заяві наголошують, що міжнародне співтовариство має бути набагато краще підготовленим у реагуванні на можливі майбутні пандемії. 

У описі майбутнього Міжнародного договору про запобігання пандемії і готовності до неї не йдеться про обов’язкову вакцинацію та ПЛР-тестування. 

Натомість мова йде про забезпечення загального та справедливого доступу до таких медичних рішень, як вакцини, ліки і засоби діагностики. Також в описі майбутнього договору не повідомляють про передачу інформації про геном людини глобальним структурам – під геномними даними мають на увазі віруси та патогени. Раніше ми спростовували тезу Остапа Стахіва, що вакцинація від COVID-19 нібито порушує декларацію про геном людини та права людини.

Всеукраїнський референдум проголошується Президентом України або Верховною Радою. Кабінет Міністрів не є суб’єктом призначення всеукраїнського референдуму. 

В описі майбутнього Міжнародного договору про запобігання пандемії і готовності до неї та комюніке щодо нього не йдеться про чипи для збору даних всіх людей світу.

Натомість, в описі майбутнього договору повідомляють про створення системи раннього оповіщення. Цифрові технології та інноваційні інструменти для збору та обміну даними допоможуть вчасно реагувати на загрози громадському здоров’ю.

У тексті комюніке й описі договору немає згадок про військові бригади і створення спецпоселень.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний