БЕЗПІДСТАВНО: «Азов» замінував підвал з цивільними, які намагалися скористатися гуманітарними коридорами та евакуюватися з Маріуполя

БЕЗПІДСТАВНО: «Азов» замінував підвал з цивільними, які намагалися скористатися гуманітарними коридорами та евакуюватися з Маріуполя

29 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
377

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють інформацію, нібито на початку березня бійці полку «Азов» замінували підвал з мирними жителями в Маріуполі. Українські військові начебто насильно утримують більше 60 цивільних у підвалі та приміщеннях школи №34 по вулиці Гастелло, буд. 17. 

«До школи насильно доставляють усіх цивільних, які намагалися залишити місто за наданими гуманітарними коридорами», — заявили у так званій «Народній міліції «ДНР» 2 березня. Стверджують, що азовці нібито збираються підірвати приміщення з людьми, якщо російські війська зайдуть у Маріуполь — і у цьому звинуватять рф. 

Допис у Facebook

Це фейк. Російські війська та підконтрольні росії бойовики не вперше вкидають фейки про начебто мінування українськими військовими об’єктів, які згодом самі обстрілюють. Наприклад, так було із заводом «Сумихімпром» у Сумах.

По-перше, евакуацію з Маріуполя проводить тільки українська сторона. І 2 березня ніяких гуманітарних коридорів не було.

Вперше про відкриття гуманітарного коридору з Маріуполя з росією вдалося домовитися аж 5 березня. Але й тоді росія продовжила вести бої в напрямку Маріуполь-Запоріжжя та зірвала евакуацію населення. Тому ніяких гуманітарних коридорів 2 березня ще не оголошували.

Російські військові проводять не евакуацію. Це — насильницьке вивезення людей  на тимчасово окуповані території та територію рф, що суперечить нормам міжнародного гуманітарного права. Детальніше — в цьому матеріалі

Що насправді відбувалося 2 березня

Мер Маріуполя Вадим Бойченко заявив, що 2 березня був для міста «найважчим і найжорстокішим днем за всі 7 днів війни», а російські війська «просто хотіли знищити» маріупольців.

Станом на 15 годину 2 березня, Маріуполь вже 14 годин перебував під обстрілами російських військових, за цей час було поранено 42 мирних мешканці.

«На жаль, знову пошкоджено критично важливу інфраструктуру. Ми знову без світла. Ми знову без води. Ми залишаємось без тепла», — розповів Бойченко про результати російський обстрілів.

Саме російські військові руйнують житлові будинки та інфраструктуру, без перестанку обстрілюючи Маріуполь. Це підтверджують супутникові знімки.

На супутникових знімках Maxar Technologies від 29 березня видно руїни багатоповерхівок, а також Маріупольського драмтеатру, внаслідок авіаудару по якому загинули сотні людей. Знімки також показують російські артилерійські батареї на вогневій позиції поблизу Талаківки, на північний схід від Маріуполя.

Російські війська та бронетехніка з танками та артилерією в житлових районах уздовж сходу та північного сходу міста та навколо них. Джерело — Satellite image © 2022 Maxar Technologies

Зруйнований внаслідок російських обстрілів мікрорайон Маріуполя. Джерело — Satellite image ©2022 Maxar Technologies

Зруйнований Маріупольський драмтеатр. Джерело — Satellite image ©2022 Maxar Technologies

Станом на 4 квітня, 90% інфраструктури Маріуполя знищено, 60% — із прямим попаданням ворожої артилерії чи авіації. 40% не підлягає відновленню. «На жаль, з п’ятої доби жорстоко знищують Маріуполь. Луплять із усього, що тільки можна – «Гаубиці», системи залпового вогню, «Гради», «Смерчі», «Урагани», вогнемети «Буратіно». З 10-ї доби війни зайшли ворожі літаки. Вони скидали бомби, руйнували місто», — повідомив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний