БЕЗПІДСТАВНО: Епідемія свинячого грипу була підготовкою до афери COVID-19 | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Епідемія свинячого грипу була підготовкою до афери COVID-19

30 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
863

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соціальних мережах поширюють відео-інтерв’ю з російським кандидатом фізико-математичних наук Сергієм Альбертовичем Саллєм, у якому він розповідає, що епідемія свинячого грипу у 2009 році була підготовкою до пандемії COVID-19, а вакцини шкідливі.

Пояснюємо, що не так. 

У 2009 році в Німеччині справді був скандал через два типи вакцин. Однак, жодна з них не була “пустишкою”.

На тлі зростання епідемії свинячого грипу уряд Німеччини замовив 50 млн доз вакцини Pandemrix. Однак, виявилось, що вона містила ад’ювант – хімічну сполуку, яка нібито має негативні побічні ефекти. Про негативні ефекти від вакцини Pandermix повідомляли у Фінляндії та кількох європейських країнах.

Після виявлення ад’юванту у вакцині, уряд замовив іншу вакцину для урядовців та військових – Celvapan – що, як вважалося, мала менше побічних ефектів, ніж Pandemrix через відсутність ад’юванту. Але жодна з вакцин не була «пустишкой». І Pandemrix, так і Celvapan були схвалені Європейським Союзом.

До того ж, ад’юванти додають до складу вакцин для посилення імунної відповіді уже протягом десятиліть, і негативних побічних ефектів ад’ювантів помічено не було. У будь-якому випадку, перед тим, як вакцини ліцензують для масового використання, вони проходять клінічні випробування, під час яких і визначаються їхні безпечність та ефективність. Детально про алюміній, що додають до складу вакцин як ад’ювант, ми писали тут. Про інші види ад’ювантів — тут.

Від вакцини свинячого грипу в 2009 році були такі ж самі ускладнення, як і від звичайних вакцин проти сезонного грипу.

За даними Центру по контролю і профілактиці захворювань США (CDC) будь-які побічні ефекти від вакцини проти грипу H1N1-2009 були аналогічними побічним ефектам від щеплення проти сезонного грипу: найпоширенішими реакціями були місцеві прояви (хворобливість, почервоніння, набрякання) і так звані системні реакції (підвищення температури, головний біль і біль у суглобах або м’язах). Якщо виникали ці проблеми, вони зазвичай починалися незабаром після щеплення і тривали 1-2 дні.

Вакцинація від грипу має відчутний позитивний результат.

Ефективність вакцини залежить від типу вірусу. Загалом, за даними Центру по контролю і профілактиці захворювань США (CDC) вакцина від грипу знижує ризик захворіти на 40-60%. 

Вакцини попереджають важкі і смертельні ускладнення: за даними ЦГЗ МОЗ України за останні 2 роки від грипу померли 135 осіб, жодна з яких не була вакцинована.

В Ухані справді відбувся спалах коронавірусу, та й сам вірус дуже швидко поширився по всьому світу. 

Із моменту реєстрації перших випадків в Ухані (8 грудня) до перших 100 тисяч випадків у всьому світі (7 березня) пройшло 68 днів. На тотальний карантин, що зменшив швидкість поширення коронавірусу, китайська влада пішла 23 січня. Спочатку були закриті усі транспортні сполучення Уханю з іншими містами і зі світом, пізніше такі ж заходи запровадили у інших містах провінції Хубей, ізолювавши майже 60 мільйонів людей. Про пацієнтів в Ухані є багато досліджень, що давали перші уявлення про новий коронавірус.

Ми не знайшли досліджень, які б говорило про те, що чим вище рівень корупції в країні, тим більш жорсткі карантинні заходи вона застосовує.  Тому ми можемо лише на точкових прикладах проаналізувати ймовірність такого зв’язку. Так, бачимо, що у країнах з вищим рівнем корупції не обов’язково застосовують жорсткіші протиепідемічні заходи.

Згідно з індексом сприйняття корупції за 2019 рік, Білорусь та Бразилія мають 45 та 35 балів відповідно, де максимум у 100 балів означає, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Але у цих країнах у період розпалу пандемії уряд впроваджував мінімальні заходи безпеки. 

Влада Білорусі не вводила карантин, однак інформувала населення про необхідність дотримання заходів безпеки. Детальніше про це ми писали тут.

У Бразилії карантин вводили, але на початку червня (коли у країні було 288 активних тис. випадків захворювання на COVID-19) його послабили. Президент Бразилії Жаїр Болсонару заперечував коронавірус та назвав його “невеликим грипом”, подібні висловлювання звучали і з вуст президента Білорусі Олександра Лукашенко. 

А от Сінгапур, Швейцарія та Австралія мають 85, 85 та 77 балів відповідно в індексі сприйняття корупції. Влади цих країн серйозно поставилися до загрози, починаючи з перших днів спалаху. 

У Сінгапурі від початку поширення вірусу ретельно відстежували всі випадки зараження. Це дозволило протягом кількох днів виявляти ланцюжок передачі вірусу від однієї людини до іншої та ізолювати всіх можливих переносників інфекції. Про це ми вже писали тут.

Із 4 березня у Швейцарії ввели карантин з повною забороною масових зібрань, кінотеатрів, ресторанів тощо. В Австралії з початком активного поширення коронавірусу також почали вводити обмеження в окремих штатах та містах з комендантською годиною та дозволом роботи кафе та ресторанів тільки на винос. 

Число тестів не пропорційне числу заражених. 

Згідно з статистикою Worldometer 30 вересня, наприклад, у США проведено більше 100 млн тестів, а підтверджених випадків зараження коронавірусом майже 7,5 млн. В Україні проведено більше 2 млн тестів, підтверджених випадків – біля 200 тис. чоловік, а в Канаді серед 7 млн тестів тільки у 150 тис. осіб підтвердили коронавірус. 

У відео також повторюються неправдиві твердження, які ми вже спростовували.

  • Ні Рокфеллер, ні будь-хто інший не планували пандемію. Цьому немає підтверджень.
  • Існування вірусу SARS-CoV-2 доведено науково. Вчені неодноразово досліджували та виділяли вірус. Про це детальніше ми писали тут.
  • Керрі Мулліс, який винайшов метод «полімеразної ланцюгової реакції», не говорив, що ПЛР-тестування не варто застосовувати для виявлення вірусів. Детальніше про це тут.
  • ПЛР-тест визначає наявність ДНК або РНК конкретного вірусу, тобто його генетичний матеріал. Саме це дозволяє відрізнити SARS-CoV-2 від інших вірусів.
  • Маски та рукавички не шкодять організму та не спричиняють захворювань.
  • Станції 5G безпечні та ніяк не пов’язані з розповсюдженням коронавірусу, ми вже неодноразово писали (наприклад, тут, тут і тут). 

Надлишкова смертність від коронавірусу є. Наприклад, в Італії надлишкова смертність у березні 2020 року становила 15 тисяч смертей, а у квітні 2,5 тисячі смертей. Багато людей не отримали належної допомоги або навіть результатів тесту на COVID-19 через надмірне навантаження на медичну систему. Детальніше ми писали про це тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний