БЕЗПІДСТАВНО: Курятина намагнічується через вміст пріонних протеїнів, наночастинок та інших сполук

БЕЗПІДСТАВНО: Курятина намагнічується через вміст пріонних протеїнів, наночастинок та інших сполук

20 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
391

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому чоловік демонструє, як магніт притягується до курятини. Спочатку він приставляє магніт до запакованої курятини, потім надягає на неї ще один пакет, а після того дістає кусок м’яса з упаковки і робить ту ж саму дію. Усі рази магніт притягується до поверхні. У схожих дописах користувачі соцмереж стверджують, що причиною цьому слугують пріонні протеїни та наночастинки у м’ясі. 

Скриншот допису, що поширюють у мережі

Утім, це — фейк. Його вже спростували незалежні фактчекери з AFP

Як зазначає Міністерство сільського господарства США у коментарі AFP, магніти можуть прилипати до різних видів м’яса «через текстуру, кут нахилу та рівень вологості продукту»

До того ж, з запакованої курятини витікає рідина. Невідомо, чи автор відео попередньо не підклав магніт або інший предмет, щоб зняти відео.

Зустрічаючи відео подібного характеру, радимо звертати увагу на декілька факторів. Перше, упевніться, що відео не змонтували. Друге – що упаковка продукту не є пошкодженою чи уже відкритою: якщо пакування не цілісне, існує ймовірність, що його вміст могли підмінити чи якось на нього вплинути. 

Схожі фейки ми спростовували раніше, наприклад, тут, тут і тут

Щодо магнетизму через наявність пріонів, то за словами прес-секретаря Міністерства сільського господарства США, пріонам не притаманні магнітні властивості. 

Пріони — це типи білків, які можуть спричинити аномальне згортання нормальних білків у мозку. Порушення згортання білків спричиняє пошкодження мозку. Пріонні хвороби зустрічаються надзвичайно рідко, у США щороку реєструють близько 300 випадків. Найпоширеніші шляхи зараження пріонами — від корів, які хворіють на “коров’ячий сказ” (губчастоподібну енцефалопатію) та від заражених медичних інструментів. Детальніше про пріони та пов’язані з ними фейки читайте тут

Урядовці з Міністерства сільського господарства США виключають можливість вмісту наночастинок в м’ясі, оскільки за якістю продуктів в США стежить Служба безпеки та контролю харчових продуктів.

Крім того, схожі фейки про магнетизм ми спростовували тут і тут.  

Науковець Мік Вест (Mick West) також пояснював, як з’явився цей фейк, і спростував його. Вест продемонстрував, що магніти, копійки та інші об’єкти з гладкою поверхнею прилипатимуть до різних частин тіла людини, якщо вони злегка покриті жиром. 

Скриншот відео Міка Веста

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний