БЕЗПІДСТАВНО: Наночастинки у вакцинах можуть бути призначені для контролю за людьми | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Наночастинки у вакцинах можуть бути призначені для контролю за людьми

29 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1260

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі Facebook поширюють інформацію, що нібито у сучасних вакцинах є наночипи, оскільки у вакцинах використовують наночастинки.

Пояснюємо, що не так.

Нановакцина передбачає наявність наночастинок, які використовуються як ад’юванти, тобто «інструменти» доставки вакцини в організм. Цими наноносіями можуть бути, наприклад, ліпосоми, міцели, полімерні наночастинки. Що таке ад’юванти ми вже пояснювали тут і тут.

Проте, це не означає, що наночастинки можуть використовуватись для керування людьми. Наразі цьому немає підтверджень. А пов’язувати усі наведені у дописі факти з чипуванням людей, а саме: виготовлення нановакцини від грипу китайськими вченими; співпрацю Фонду Гейтсів з компанією, яка виробляє вакцини, у тому числі й з наночастинками; та випробування китайської нановакцини в Росії, – також немає підстав.

До того ж, Вілбур Чен, вчений-інфекціоніст з Центру розвитку вакцин та глобального здоров’я Університету штату Меріленд, стверджує, що навіть найменші мікрочіпи «завеликі настільки, що жоден ніколи не поміститься у вакцинну голку». 

Інформація про введення мікрочипів через вакцинацію не підкріплена жодними аргументами.Такі тези вже не раз спростовували іноземні незалежні фактчекери та світові ЗМІ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний