БЕЗПІДСТАВНО: ПЛР-тести для вияву COVID-19 є небезпечними через використання люциферази

БЕЗПІДСТАВНО: ПЛР-тести для вияву COVID-19 є небезпечними через використання люциферази

28 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
657

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому зображено нібито зображено ПЛР-тест на вияв COVID-19 з люциферазою. Авторка допису натякає на небезпечність подібних тестів через використання люциферази. 

Скриншот допису

Однак, на відео зображено тампон з поліестеру для взяття зразка з носоглотки. А цілісність упаковки не видно — авторка могла занурити тампон у світловипромінюючу речовину до моменту запису.

Конспірологи часто пов’язують люциферазу з вакцинацією від COVID-19 та загалом з пандемією. Люциферазу асоціюють з Люцифером, занепалим ангелом, та із сатаною, дияволом, злим духом. “Люцифер”, “люциферин” і “люцифераза” походять від латинського слова lux, що означає світло, і ferre, нести. Незважаючи на загальну етимологію, фермент не має відношення до занепалого ангела.

На відео зображено одноразовий тампон з поліестеру для взяття зразка з носоглотки від компанії Jiangsu Changfeng Medical Industry Co., Ltd, яка знаходиться у Янчжоу, Китай (назву компанії видно на звороті упаковки в кінці відео). Виробник не вказує, що тампон містить фермент люциферази. 

Люцифераза це світловипромінювальна речовина, яка зустрічається у природі в світлячків, а також у морських і наземних мікроорганізмах, які світяться. ЇЇ також використовують у біотехнологіях. Люцифераза вважається речовиною відносно низької токсичності.  

Оскільки авторка не опублікувала момент відкриття тампону, ми не можемо стверджувати про те, що упаковка була ціла до початку запису відео. Тампон могли занурити у світловипромінюючу речовину та покласти його назад до упаковки. 

Тест з люциферазою в контексті коронавірусної інфекції дійсно існує. Однак, це не тест на визначення наявності вірусу, а тест на антитіла.  Вчені з Університету Торонто розробили тест під назвою SATiN з світловипромінюючим ферментом люциферази, який може визначати рівень антитіл до COVID-19 за допомогою взяття крові. Результати тесту можна визначити через годину. Якщо у людини є антитіла, тест починає світитися. Такий тест має високу чутливість та дає менше хибнопозитивних результатів у порівнянні з вже існуючими тестами. Утім, станом на 15 квітня 2022 року, невідомо, чи доступний він до продажу.

Раніше ми вже спростовували те, що вакцини від COVID-19 містять ВІЛ та люциферин, а люциферази та квантові точки у вакцинах зчитуватимуть всю інформацію з людей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний